ТОВ «Колор С.І.М.» у Клевані планує отримати дозвіл на викиди у повітря та відновити діяльність. Компанія знову проходить оцінку впливу на довкілля і опублікувала новий звіт: у вересні 2022-го та у січні 2023-го року їй двічі відмовили у видачі висновку.
Раніше Державна екологічна інспекція Поліського округу виявила порушення у роботі підприємства, яке не мало дозволу на 30 джерел викидів небезпечних речовин. Тому апеляційний суд частково припинив діяльність Колор С.І.М до отримання дозволу.
Зараз громадськість може оцінити та вплинути на планову діяльність Колор С.І.М. Подати зауваги та пропозиції можна до 29 серпня. У тексті далі розповідаємо, як це зробити.
У чому можлива небезпека
Підприємство планує перенести виробничі потужності з виготовлення хімічних речовин (емалі, ґрунтівки, автолаків, затверджувачів, розчинників, лаків-плівкоутворювачів) до незадіяних у виробничому процесі цехів, щоб встановити додаткові фільтри. Для цього підприємство повинне провести підготовчі та будівельні роботи всередині та на промисловому майданчику.
Колор С.І.М. повинне пройти оцінку впливу на довкілля за двома діляьностями:
– хімічне виробництво з використанням хімічних або біологічних процесів, виробництво полімерних і полімервмісних матеріалів, лаків, фарб, та інших хімічних речовин;
– зберігання хімічних продуктів (базисні і витратні склади, сховища, бази).
Під час виробництва авторемонтних та промислових матеріалів і інших хімічних речовин (емалі, ґрунтівки, автолаків, розчинників) можуть виникнути:
– Забруднення повітря. Під час виробництва у повітря можуть потрапляти хімічні речовини – вуглеводні, токсичні гази тощо.
– Забруднення водойм. Під час виробництва можуть утворюватися відходи та стічні води з хімічними сполуками, що забруднить прилеглі водойми.
– Небезпека для здоров’я працівників. Робота з хімічними речовинами (виробництво лаків та інших матеріалів) може створювати небезпеку для здоров’я працівників, якщо не дотримуватись належних заходів з безпеки та захисту.
– Вплив на здоров’я населення. Взаємодія зі шкідливими речовинами, що утворюватимуться час виробництва та використання цих матеріалів, може вплинути на здоров’я населення (особливо якщо емалі, ґрунтовки та лаки використовуватимуть у закритих та недостатньо вентильованих приміщеннях).
– Пожежна безпека. Виробництво та зберігання легкозаймистих речовин, таких як розчинники та затверджувачі, може збільшити ризик пожежі на підприємстві.
Як подати зауваги чи пропозиції
Під час війни доступ до реєстру ОВД обмежили. Щоб подати пропозиції:
1) Подайте запит на доступ до публічної інформації. Для цього надішліть лист на електронну адресу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Форму для запиту шукайте за посиланням.
Очікуйте відповідь за вашим запитом протягом п’яти днів.
2) Проаналізуйте звіт з ОВД та підготуйте зауваги.
3) Надішліть пропозиції на електронну адресу відділу ОВД Міністерства.
Ознайомлюйтеся зі справою тут.