Нові сонячні електростанції для громади Херсонщини - Екоклуб - природоохоронна громадська організація

Нові сонячні електростанції для громади Херсонщини

Нові сонячні електростанції для громади Херсонщини

Стабільна робота систем водопостачання напряму залежить від електроенергії. В умовах війни це особливо відчутно в прифронтових громадах.

Саме тому на Херсонщині запрацювали три сонячні електростанції, встановлені на об’єктах водопостачання в межах проєкту «Реконструкція систем водопостачання Херсонщини: негайні заходи та сталі рішення».

Ці станції підтримують роботу свердловин у ситуаціях, коли електропостачання є нестабільним або зникає повністю. Кожна СЕС має потужність 15,6 кВт і акумуляторну батарею ємністю 15,36 кВт·год. Загальна встановлена потужність становить 46,8 кВт, а сумарна ємність акумуляторів – 46,08 кВт·год.
Прогнозована річна генерація кожної станції 20 755 кВт·год. У сукупності це понад 62 тисячі кВт·год електроенергії на рік, яка працює безпосередньо на забезпечення водопостачання.


Завдяки цьому рішенню вода стабільно подається до близько 2000 будинків. Також зберігається можливість роботи соціальних закладів, для яких доступ до води є критичним щодня (особливо в регіоні, що зазнав масштабних руйнувань унаслідок війни)


Сонячні електростанції на об’єктах водоканалу – це конкретний крок, який уже зараз підвищує стійкість громади та дозволяє базовим системам працювати навіть у складних умовах.


Проєкт «Реконструкція систем водопостачання Херсонщини: негайні заходи та сталі рішення» реалізується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Королівства Нідерландів VNG International у партнерстві з Асоціацією операторів водопостачання в Нідерландах, Асоціацією міст України, громадською організацією «Екоклуб» і фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів в рамках програми Ukraine Partnership Facility (UPF), яка адмініструється через Нідерландське агентство з питань підприємництва – RVO (The Netherlands Enterprise Agency). Метою UPF є сприяння сталому відновленню економіки та суспільства України у сферах водопостачання, охорони здоров’я та сільського господарства.