Сонячна станція генеруватиме енергію для освітлення та роботи обладнання міжшкільного ресурсного центру Баранівської територіальної громади “Мрії в дії”. За чотири дні тестового режиму станція виробила близько 30 кВт⋅год. За результатами її роботи відвідувачі центру зможуть спостерігати онлайн.
Також у рамках проєкту тут облаштовано центр енергоефективності. Жителів громади будуть навчати та консультувати щодо утеплення будинків, заміни вікон та інших заходів зі збереження енергії, грошей та довкілля.
Вартість проєкту 1 040 000 гривень: з них кошти гранту – 350 000 гривень та громади – 690 000 гривень.
За ці гроші у рамках проєкту було закуплено та змонтовано сонячну станцію; відремонтовано частину покрівлі та приміщення, відведене під центр енергоефективності; придбано мультимедійне обладнання для проведення навчальних заходів; розроблено та видрукувано інформаційні матеріали (листівки та плакати для шкіл).
![](https://ecoclubrivne.org/wp-content/uploads/2020/12/128978158_3306356656160542_3141409668203189824_n-1024x768.jpg)
![](https://ecoclubrivne.org/wp-content/uploads/2020/12/128873462_423426522026343_8437002109912432158_n-1024x768.jpg)
![](https://ecoclubrivne.org/wp-content/uploads/2020/12/128400598_140798364159165_2816474121591408933_n-1-1024x768.jpg)
На думку Юрія Савича, енергоменеджера Баранівської міської ради, демонстрація роботи станції може зацікавлювати жителів громади та місцевий бізнес впроваджувати подібні проєкти для своїх потреб.
“Сьогодні у громаді працює 1 промислова та 4 домашні сонячні станції. На базі центру плануємо проводити просвітницькі заходи, аби заохочувати людей інвестувати у розвиток відновлюваної енергії. У центрі “Мрії в дії” працюють швейний, столярний коворкінги, гурток 3D-моделювання, тож тепер вироби, виготовлені відвідувачами, завдяки роботі сонячної станції, матимуть у собі частину сонця”.
Для облаштування станції було замінено 80 % даху. У планах керівництва громади продовжити оновлення центру – наступними кроками буде підключення води та термомодернізація будівлі.
СЕС та центр енергоефективності облаштовані у рамках проєкту “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)”, що реалізовано Екоклубом та Баранівською міською радою за фінансування Міністерства закордонних справ Норвегії.
Екоклуб надає консультації громадам, зацікавленим у розвитку енергоефективності, розвитку відновлюваної енергетики та адаптації до зміни клімату. Також запрошуємо підписатися на розсилку новин для громад, куди надсилаємо новини, анонси конкурсів та навчань, можливості для співпраці – http://eepurl.com/gISXIf