Громади просувають стійкі енергетичні рішення (CASES) – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Громади просувають стійкі енергетичні рішення (CASES)

Мета проекту: Сприяти місцевим проектам сталого енергетичного розвитку, що реалізуються у співпраці жителів, влади та бізнесу.

Проект має на меті сприяти появі стійких енергетичних рішень у власності громади. Для цього буде навчено 36 представників місцевих органів влади, бізнесу та мешканців принципам сталого енергетичного менеджменту, управління проектами, регулювання, громадської участі та надано їм допомогу у розробці енергетичних проектів. Пізніше проекти будуть обговорені у 12 громадах, які беруть участь у проекті, та будуть доопрацьовані у проектних пропозиціях. Кращі три-шість пропозицій будуть спів фінансуватися проектом до 50%, іншу частину має внести громада. Сталі місцеві енергетичні проекти дадуть перші результати впродовж тривалості проекту, але очікується, що їх реалізація перевищить його. Усі проектні заходи та результати будуть широко розповсюджуватися серед усіх органів місцевої влади України через засоби масової інформації та соціальні мережі.

Цілі:

  • Тренінги для 36-ти представників місцевої влади, бізнесу та мешканців громад для спільного планування енергетичних проектів.
  • Підтримка розвитку інноваційних енергетичних проектів та залучення зацікавлених сторін у 12-ти громадах.
  • Спів фінансування 2-4-ох пілотних проектів сталого енергетичного розвитку.

Тривалість проекту: листопад 2019-30 жовтня 2020 року.

Результати:

У Вознесенську встановлено сонячну електростанцію потужністю 50 кВт для забезпечення потреб в електроенергії КП “Водопостачання м.Вознесенськ”. Загальна вартість проекту (будівництво СЕС, організаційні витрати та просвітницька робота)  –  1,18 млн грн. 

Інфографіка про встановлення СЕС у Вознесенську 

Відео про станцію у Вознесенську 

У Баранівці на міжшкільному ресурсному центр відремонтовано дах та встановлено сонячну електростанцію 10 кВт. Станція генерує енергію для освітлення центру та роботи навчального й офісного обладнання.

Виробництво електроенергії транслюється в онлайн-режимі, усі охочі можуть отримати консультації щодо встановлення таких станцій. Для представників бізнесу буде проведено окремий тренінг щодо усіх особливостей встановлення та використання СЕС.

Інфографіка про встановлення СЕС у Баранівці

Партнер проекту: