Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях

Енергоефективність економіки України в кілька разів нижча ніж в середньому в країнах ЄС. З ростом цін на енергоресурси, утримання бюджетних установ дорожчає і потребує більше коштів з місцевих бюджетів. В Україні близько 1,7 тисяч лікарень та 10,2 тисяч лікарських-поліклінічних закладів, що потребують енергомодернізації. Майже усі будівлі побудовані до 1990 року і не відповідають сучасним нормативам по енергоспоживанню. За оцінками Державного агентства з енергоефективності, після впровадження системи енергоменеджменту їм вдасться зменшити енергоспоживання до 20%.

Мета проекту: Підвищити ефективність енергоменеджменту в лікарнях України шляхом навчання спеціалістів та поширення цих знань серед управлінців лікарень та комунального господарства.
Завдання: 

  • Підвищити знання про технічні особливості енергоменеджменту у представників лікарень та представників міських органів влади, у компетенції яких знаходяться питання енергоефективності у лікарнях.
  • Покращити розуміння енергетичного менеджменту в лікарнях.
  • Підвищити компетенції з пошуку фінансування на реалізацію проектів підвищення ефективності споживання енергії у лікарнях.
  • Допомогти пріоритезувати завдання з енергоменеджменту для найвищої ефективності використання тепла та електрики у лікарнях.
  • Адаптувати тренінгову концепцію на тему «Енергоменеджмент у лікарнях»
  • Розробити тренінгові матеріали для поширення серед енергоменеджерів охоплених мережами Екоклубу та партнерів та  розмістити їх на сайті Екоклубу (www.ecoclubrivne.org).
  • Розробити підсумковий звіт з рекомендаціями впровадження та викладання такого курсу для представників міських рад та лікарень.

Тривалість проекту: лютий-травень 2019.

Партнер проекту: GIZ Ukraine.

Корисні матеріали:

Закон "Про енергосервіс" (3239 downloads) НАСТАНОВА ЩОДО ПРОЕКТУВАННЯ І УЛАШТУВАННЯ ВІКОН ТА ДВЕРЕЙ (5164 downloads) Блоки віконні та дверні полівінілхлоридні (3770 downloads) ПРИСТРОЇ ПОВОРОТНІ, ВІДКИДНІ І ПОВОРОТНО-ВІДКИДНІ ДЛЯ ВІКОННИХ ТА БАЛКОННИХ ДВЕРНИХ БЛОКІВ (2811 downloads) Будинки і споруди ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДБН В.2.2-10:2017 (3795 downloads) ДБН Заклади охорони здоров'я (4184 downloads) [Download not found] ДСТУ Енергетична ефективність будівель (3825 downloads) ДСТУ Енергетичні аудити (3248 downloads) ДБН_ОПАЛЕННЯ, ВЕНТИЛЯЦІЯ ТА КОНДИЦІОНУВАННЯ (3819 downloads) СИСТЕМЫ ЭНЕРГЕТИЧЕСКОГО МЕНЕДЖМЕНТА Требования и руководство по применению ISO 50001:2011 (3284 downloads) ДБН_Теплова ізоляція будівель (3218 downloads)