Українські муніципалітети навіть під час війни роблять внесок у подолання кліматичної кризи та працюють над власною енергонезалежністю. Більше трьохсот громад є підписантами ініціативи Європейської Комісії «Угода мерів» . Це наймасштабніший у світі рух за збереження клімату та енергії на місцевому рівні. Його учасники добровільно зобов’язуються скоротити викиди парникових газів, підвищити енергоефективність та використовувати відновлювані джерела енергії.
Приєднання до «Угоди мерів» – це стратегічний крок, який дозволяє продумати сценарії розвитку громади та шляхи вирішення наявних проблем, особливо в умовах післявоєнної відбудови. Завдяки підтримці Європейського Союзу, підписанти можуть залучити інвестиції на втілення природо орієнтованих рішень, енергоефективних заходів чи розвиток відновлюваних джерел енергії:
«Розгортання ВДЕ у громадах сприятиме зростанню їхньої безпеки громад. Порівняно з іншими швидкими рішеннями, як-от генераторами, відновлювані джерела енергії допоможуть громадам жити до перемоги над росією. А ще – зроблять внесок у їхній розвиток: сонячні електростанції працюватимуть близько 20 років», – наголосив виконавчий директор Екоклубу, Андрій Мартинюк на конференції «Угода мерів в Україні: працюємо разом над зеленим відновлення» у 10 травня у Львові.
Комфорт та боротьба зі зміною клімату: що таке «Угода мерів» та чим вона корисна для громад
Подія зібрала представників центральних органів влади, громад-підписантів та асоціацій органів місцевого самоврядування. Учасники обговорювали проміжні підсумки в реалізації Угоди в Україні, ділилися історіями успіху. Також розглянули перспективи підтримки Євросоюзу під час післявоєнної відбудови у громадах:
«У післявоєнній відбудові України питання стимулювання розвитку зеленої енергії, зменшення кількості шкідливих викидів має бути одним з ключових… У нас зараз війна і такі ініціативи можуть здаватись другорядними. Але насправді це важливо, бо вже сьогодні треба думати і планувати майбутнє», – міський голова Львова, Андрій Садовий.
Більше про Угоду мерів та як стати підписантом, тут.
Фото: зі сторінки Асоціації енергоефективні міста України у Фейсбуці, Ірина Середа.
Ця стаття створена в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції та Європейської Комісії.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цього оголошення і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції чи Європейського Союзу. Відповідальність за зміст оголошення несе винятково ГО “Екоклуб”.