13-14 листопада Екоклуб взяв участь у міжнародній конференції ReBuild Ukraine 2024, що відбулася у Варшаві. На події презентували дев’ять інвестиційних проєктів зі встановлення сонячних електростанцій (СЕС) для лікарень та систем водопостачання у громадах. Завдяки втіленим проєктам більше ніж 400 тисяч українців отримуватимуть стабільніші базові послуги, як-от медичні чи водопостачання.
Про це представниця Екоклубу розповіла на панельній дискусії “Зелена відбудова громад України: ключові уроки проєктів відновлення 2023-2024 років” у межах події. Це перша міжнародна конференція, де громадському сектору надали платформу, щоб представити бачення сталого відновлення громад. Деталі про проєкти: https://ecoclubrivne.org/en/invest_projects/
Серед проєктів у громадах – встановлення електростанцій:
– для лікарень: у Моршині (Івано-Франківщина), у Сумах,
– для водоканалів: у Коростені (Житомирщина), Нововолинську (Волинь), Сумах,
– для водонасосних станцій : у Новій Одесі (Миколаївщина), Сумах,
– для водозабору у Сумах.
“Інвестиції у відновлювану енергетику громад сьогодні важливі та економічно доцільні. Грамотно сплановані проєкти дозволяють суттєво скоротити витрати на енергоресурси та забезпечити стабільніше енергопостачання. Це важливий внесок у відбудову, який демонструє також соціальну відповідальність бізнесу та турботу про довкілля. Щоб підтримати такі ініціативи, міжнародні донори, банки розвитку та фонди пропонують пільгові умови фінансування або грантову допомогу, що робить їх доступнішими для реалізації”, — підкреслює Наталія Литвин, координаторка проєктів Екоклубу та Коаліції «Енергетчиний перехід».
У межах конференції Екоклуб також презентував позицію щодо сталого розвитку громад. Ми вважаємо, що відбудова муніципалітетів повинна включати пряме фінансуванням проєктів, обов’язковим навчанням працівників на місцях, залученням інвестицій у проєкти з відновлюваної енергетики та адаптацією до зміни клімату. Ознайомитися із позиціями: https://ecoclubrivne.org/en/category/publications/
Із початку 2022 року Екоклуб разом із громадами встановив більше ніж 40 СЕС для лікарень та водоканалів. Досвід, що отримали, показав важливість альтернативних джерел енергії під час критичних ситуацій. Як приклад, під час одного вимкнення світла у Сумах СЕС забезпечила автономну роботу водопостачального підприємства протягом шести годин.
Конференція ReBuild Ukraine — це міжнародний майданчик, який об’єднує представників громад, бізнесу, урядів і донорських організацій для спільного пошуку рішень із відновлення України.
Щоб дізнаватися більше про грантові можливості та навчальні програми, підписуйтеся на наш Енергетично-кліматичний дайджест: forms.sendpulse.com.