На Миколаївщині пройшов табір для екоактивістів «Енерджайзер кемп-2015»! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

На Миколаївщині пройшов табір для екоактивістів «Енерджайзер кемп-2015»!

Упродовж двох тижнів, із 18 по 29 липня, понад 150 екоактивістів з України та Молдови жили та навчалися в наметовому еко-містечку, облаштованому на території Національного природного парку «Бузький гард». Власна міні-електростанція, гарячий душ, нагрітий від сонця, сонячна кава, вегетаріанська кухня та понад 20 інтерактивних тренінгів від найуспішніших українських та міжнародних природоохоронних організацій – цим і не лише запам’ятається учасникам «Енерджайзер кемп 2015»!

Уже другий рік поспіль серед мальовничих краєвидів гранітно-степового Побужжя проходить екологічний наметовий табір «Енерджайзер кемп» – подія, що надихає молодь на особистісні  зміни та розвиток української еко-спільноти.

Цьогоріч, завдяки інтерактивному формату та дружній атмосфері, табір став простором для знайомства, обговорення та взаємодії нових та уже відомих еко-ініціатив. Так, на території табору, окрім насиченої дискусійними лекторіями та творчими майстер-класами програми, відбувалося паралельно ще кілька заходів: Майстерня активіста, Майстерня клімату, тренінг міжнародного проекту ЕСКОМ та Вища школа енергоефективності.

Основними темами для лекцій та обговорень стали: енергоефективність та енергозбереження, відновні джерела енергетики, збереження клімату та кліматичні рухи в Україні й світі, біорізноманіття та проблеми традиційної енергетики. Під час табору учасники власноруч зібрали сонячний концентратор, змайстрували колектор для нагріву води від сонця, виготовляли альтернативне паливо – брикети із рослинних відходів та макулатури, визначали чистоту Південного Бугу, а також пізнавали таємниці креативного активізму, навчалися організації вуличних акцій, ефективній комунікації з медіа та основам сталого домогосподарства. Серед організацій, що долучилися до табору: Greenpeace (Греція, Польща), WWF в Україні, 350.org, Greencubator, УМКА, Інститут енергоефективності України, ЕкоДніпро та інші.

Для мене Енерджайзер Кемп – це потужне поєднання чаруючої природи, чарівних людей, важливих знань, цінного досвіду, захоплюючого дозвілля та впевненості у великому еко-майбутньому України. Якщо уявити, що формат табору був перейнятий будь-яким вищим навчальним закладом, я б не роздумуючи записався у “вічні студенти” до такого вишу”, – Денис Іваніна, учасник Енерджайзер Кемпу 2015.

Яскравою була і розважальна програма табору: кінопокази просто неба, вечірні ватри, майстер-класи із фотографування дикої природи від Дениса Кривого, а ще сплави на байдарках бузькими порогами, скелелазіння, екскурсії парком «Бузький гард» та Музеєм ракетних військ стратегічного призначення, що в Первомайську.

Еко-активісти діляться, що під час табору намагалися створити ідеальне суспільство, яке б хотіли бачити і за його межами. Цінності збереження природи, любові та поваги до неї повинні бути основоположними у світогляді кожної людини – впевнені організатори «Енерджайзер кемпу». Саме тому таборове життя було організоване максимально дружнім для довкілля чином: учасники використовували безпечні мийні та гігієнічні засоби, дотримувалися роздільного збору сміття, для енергозабезпечення використовували сонячні панелі. 

Захід спільно організували ГО «Екоклуб» та Національний екологічний центр України за фінансової підтримки Представництва Фонду ім. Генріха Бьолля в Україні.

Наймолодші учасники табору роблять паливні брикети з листя та макулатури
Наймолодші учасники табору роблять паливні брикети з листя та макулатури
Сонячна міні-електростанція табору
Сонячна міні-електростанція табору
Збираємо сонячний концентратор на тренінгу Дениса Миронюка від GREENCUBATOR
Збираємо сонячний концентратор на тренінгу Дениса Миронюка від GREENCUBATOR
Нас надихали неймовірні краєвиди Національного парку "Бузький гард"
Нас надихали неймовірні краєвиди Національного парку “Бузький гард”

Більше фото за посиланням

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Інна Белаш, прес-секретар ГО “Екоклуб”

Тел.: 067 363 40 97

Ел. адреса: press@ecoclubrivne.org

logo1necu Heinrich-Boll-Stiftung+1_1