Рівненській АЕС не вистачає води для охолодження реакторів – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Рівненській АЕС не вистачає води для охолодження реакторів

Рівень води на Хрінницькому водосховищі, що регулює стік води у р.Стир , з якої ведеться водозабір  для охолодження атомних реакторів РАЕС, впав до мінімальних позначок внаслідок аномальної спеки. Уже півроку Хрінницька ГЕС працює на півпотужності – з двох турбін вмикають лише одну. 

Уже перший місяць літа 2015 року виявився найбільш посушливим за останнє століття. Це, зокрема, призвело до обміління водних артерій Рівненщини – у головних річках області рівень води впав подекуди на два метри. Природоохоронці запевняють, що такі зміни водного балансу можуть викликати непередбачувані ситуації екологічного та техногенного характеру.

«Через надмірне та невиправдане використання викопного палива на нашій планеті зміни клімату відбуваються із такою швидкістю, що випереджають навіть найпесимістичніші прогнози експертів, – коментує ситуацію Голова Ради Екоклубу Андрій Мартинюк. – Цього року ми всі страждаємо від спеки, і подібні катастрофічні явища у майбутньому будуть траплятися все частіше. Вони впливають на всі сектори господарства та економіки, та в першу чергу нас турбують ті, вихід з ладу яких може призвести до глобальних катастроф.

Сьогодні традиційно повноводне Полісся страждає від посухи, що несе небезпеку і для Рівненської АЕС, побудованої на карстах. На іншій станції на кордоні області – Хмельницькій АЕС – одну з приток Горині повністю забрано для наповнення ставу-охолоджувача. Але цього не вистачає і ХАЕС відбирає воду і безпосередньо з Горині. Страшно подумати, що траплятиметься, якщо безглузді урядові плани здійсняться і ще два атомних блоки буде побудовано на Хмельницькій АЕС».

У світі та Україні лобісти розвитку атомної енергетики намагаються позиціонувати її як кліматоохоронне рішення, оскільки ця галузь утворює порівняно мало викидів парникових газів. Та факти доводять, що загрози «мирного атома» набагато перевищують всі гадані переваги. Українцям слід вкладати свої ресурси у підвищення ефективності використання енергії та відновлювані джерела. Це не лише зберігає природу і клімат, а й допомагає досягнути енергетичної незалежності та створює нові робочі місця.

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтеся:

Прес-секратар Екоклубу Інна Белаш,

Тел.: 067 363 40 97

Ел. адреса: press@ecoclubrivne.org