Екоклуб ініціював обговорення нової програми з підвищення енергоефективності Рівненщини – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Екоклуб ініціював обговорення нової програми з підвищення енергоефективності Рівненщини

Попередня програма не виявилася дієвою, оскільки надто залежала від державного бюджету та не мала вимірюваних завдань. Серед пріоритетних напрямів, що мають бути включені до нової програми підвищення енергоефективності: формування сприятливих умов для енергоефективних проектів, облік енергоресурсів, проведення енергоаудитів, ремонт тепломереж та просвіта громадян. 

Інші ідеї, що були озвучені на зустрічі: проведення енергопаспортизації установ, аналіз потенціалу місцевих енергоресурсів, врахування екологічного компоненту, а також сприяння співпраці бізнесу та місцевого самоврядування. 

Експерт Екоклубу з енергозбереження Ілля Єременко наголосив на низькій поінформованості населення, зокрема серед рівнян, щодо програм з енергозбереження, що діють зараз. Учасниками обговорення було запропоновано створення інформаційного центру для роз’яснення питань щодо впровадження першочергових заходів з енергоефективності, використання державних кредитних програм та інших фінансових інструментів, що стимулюють до економії енергоресурсів. Технічні консультації бізнесу та населення, соціальна реклама, формування культури ощадливого енергоспоживання  – це те, чого бракувало попередній програмі з енергоефективності та що хочуть бачити громадські експерти у наступній.

«Врахування вимог громадськості на етапі розробки нової програми з підвищення енергоефективності сприятиме прозорості під час її розробки та ефективнішій реалізації», – переконані активісти Екоклубу.

«У минулому році завдяки енергоефективним заходам область зекономила 34 мільйони кубів газу. На енергозбереження із обласного та місцевих бюджетів спрямували близько 20 мільйонів гривень. У цьому напрямку потрібно працювати і надалі. Тож на наступні п’ять років треба якісно нова програма. Вона повинна бути спрямована на стимулювання жителів області впроваджувати енергоощадні заходи з метою економії природного газу в умовах його здорожчання», – розповів радник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Муляренко.

Екоклуб сподівається, що узгоджені громадські вимоги слугуватимуть технічним завданням для розробки програми з підвищення енергоефективності Рівненської області на 2016-2020 роки.

Довідково:

Захід відбувся 18 вересня 2015 року у рамках проведення Днів сталої енергії у Рівному за фінансової підтримки Фонду ім Генріха Бьолля в Україні. У ньому взяли участь громадські активісти, представники бізнесу та державні службовці.

 

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Інна Белаш, прес-секретар ГО “Екоклуб”,

Тел.: 067 363 40 97

Ел. адреса: press@ecoclubrivne.org

бьолльlogo1