Німеччина підтримує українські громади у розвитку відновлюваних джерел енергії – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Німеччина підтримує українські громади у розвитку відновлюваних джерел енергії

Німеччина підтримує українські громади у розвитку відновлюваних джерел енергії

Робота над надійністю енергопостачання лікарень –  пріоритетна в умовах постійних загроз руйнування енергосистеми. Відновлювана енергетика, зокрема сонячні електростанції (СЕС) та теплові насоси, сприяє стабільнішій роботі медичних закладів. Завдяки підтримці Посольства Німеччини в Києві та супроводу Екоклубу у чотирьох лікарнях встановили СЕС та тепловий насос. Як ці проєкти підвищують енергетичну безпеку, які вигоди від них отримують громади, розповідаємо далі.

Лікарня у Шацьку: 34 кВт потужності сонячних панелей для медичного закладу

Для Шацької лікарні (Волинь) встановили сонячні панелі потужністю 34 кВт, що згідно з розрахунками покриє 45% річного споживання електроенергії. Сонячна електростанція вироблятиме більше ніж 34 000 кВт*год на рік.  До прикладу, цієї кількості електроенергії вистачає, щоб забезпечити безперервну роботу двох апаратів штучної вентиляції легень протягом року.

СЕС також зменшить залежність від загальної мережі, допоможе закладу працювати у кризових ситуаціях. Це важливо, щоб обслуговувати майже 16 тисяч жителів, зокрема дітей, людей похилого віку,  більше ніж тисячі внутрішньо переміщених осіб  та 10 тисяч туристів, які приїжджають у літній сезон.

Грант від Німецького посольства – 834 358 гривень, ще 392 295,37 гривень – внесок громади.

Преглядайте відео та дізнавайтеся більше про заклад та як станція допоможе його роботі:

Конотопська лікарня: СЕС для збереження донорської крові

 Конотопська громада постійно під обстрілами ворога, тож стабільне електропостачання важливе для роботи медичних закладів. СЕС потужністю 30 кВт, що встановлена для лікарні, забезпечує стабільнішу роботу обладнання дитячого відділення та місце зберігання донорської крові.

Очікуваний річний виробіток енергії — 36 600 кВт*год, що дозволить покрити до 74% потреб відділення трансфузіології. Лікарня обслуговує понад 12 тисяч стаціонарних пацієнтів і приблизно 342 тисяч амбулаторних.

Посольство Німеччини надало 1 043 500 гривень, і ще 573 940 склав внесок громади. Річна економія на оплаті електроенергії сягатиме 290 тисяч гривень (за тарифом 7,85 грн за кВт*год). Тож лікарня зможе скерувати заощаджені кошти на інші важливі потреби.

Ясіня: сонячна енергія для автономної роботи лікарні

В Ясінянській міській лікарні (Закарпаття), яка обслуговує місцевих жителів та внутрішньо переміщених осіб, встановлено СЕС потужністю 30 кВт. Для громади — це перший крок у розвитку відновлюваної енергетики. Станція покриватиме 22% річного споживання електроенергії, що суттєво зменшить навантаження на бюджет. Вартість проєкту становить 1 389 000 гривень: 917 620 гривень — грант від Німецького Посольства, 471 380 гривень — внесок громади.

Коли громада переконалася у перевагах сонячної електростанції, виділила бюджетні кошти на купівлю на акумуляторі ємністю 30 кВт*год. Тепер під час блекаутів лікарі безперебійно надаватимуть послуги жителям громади.

Костопіль: тепловий насос для економії та стабільного гарячого водопостачання

Для Костопільської багатопрофільної лікарні на Рівненщині встановили тепловий насос потужністю 16 кВт*год. Раніше пацієнти та персонал отримували гарячу воду від бойлерів, але їхнього обʼєму вистачало лише для критичних потреб. Також бойлери споживають чимало електроенергії, на що заклад витрачає значну суму. Насос, що працюватиме завдяки відновлюваним джерелам енергії, забезпечуватиме один із корпусів цілорічним гарячим водопостачанням. А ще покращить умови перебування у лікарні та комфорт пацієнтів. 

За попередніми розрахунками, громада щороку економитиме орієнтовно 400 тисяч гривень. Це дозволить лікарні втілити інші енергоефективні заходи, закупити медикаменти чи необхідне обладнання.

1 045 462 гривень  надало Посольство Німеччини. Ще 490 923 гривень виділили із бюджету громади.

Більше про встановлений тепловий насос тут.

Дякуємо Німецькому Посольству за цінний внесок в енергетичну незалежність України!