Екоклуб слідкує за енергетикою міст – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Екоклуб слідкує за енергетикою міст

Документ, що визначає енергетичне майбутнє міст, навчав аналізувати громадських активістів з різних куточків України Екоклуб. Підготований та втілений якісно, План дій сталого енергетичного розвитку допоможе зберегти гроші місцевих бюджетів, створити нові робочі місця, знизити викиди вуглецю і поліпшити мікроклімат міста. Участь досвідчених неурядових організацій та їх компетентний аналіз такого плану дозволяє врахувати побажання жителів міст та інноваційні підходи.

12-13 жовтня у м. Славське (Львівська обл) відбувся тренінг з аналізу місцевих Планів дій сталого енергетичного розвитку для громадських активістів. Екоклуб представив учасникам заходу розроблену методику оцінку Плану, що дозволяє систематично оцінити якість розробки та ефективність втілення ПДСЕР. Презентації тренінгу доступні за посиланям

_DSC5587

Андрій Андрусевич, представник РАЦ «Суспільство і довкілля» розповів про підходи до написання зрозумілого аналізу ПДСЕР: як визначити потенційних користувачів, способи представлення чисельних даних у зрозумілій формі, що робити, аби читачі аналітики безапеляційно довіряли даним.

Посилання на відео

_DSC5605

Сергій Гаращук, директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради, пояснив, як плануються та витрачаються гроші на енергоефективність у містах; чому ПДСЕР – це ефективний інструмент для планування видатків на енергоефективність з міського бюджету, а також як громадським організаціям отримати інформацію про планування видатків на енергоефективність у місті.

_DSC5641

Теоретичну частину учасники тренінгу підкріплювали практикою – аналізували ПДСЕР м. Рівного. А також разом із Інною Білецькою, власним кореспондентом ТК «Інтер», обговорювали, як ефективно представити результати аналізу для ЗМІ та шукали цікаві і зрозумілі відповідники назві «ПДСЕР». Серед найкреативніших: План чистого повітря, Екобізнесплан міста, План скорочення викидів, Енергія міста у 2030 р.

«Тренінг підняв дуже важливу тему – якості ПДСЕРів в українських містах, які стали підписантами Угоди Мерів, – коментує учасниця тренінгу Оксана Станкевич-Волосянчук, представниця ГО «Екосфера» (Ужгород). – Чи справді ці ПДСЕРи відповідають основній ідеї європейської ініціативи Угоди Мерів? Чи виконують основне завдання – скоротити викиди вуглекислого газу до 2010 року на 20 %? Пропонована методика аналізу ПДСЕРів дозволяє дати відповідь стосовно кожного кожного конкретного такого документу».

_DSC5614
_DSC5522

Припинити недооцінювати ПДСЕР закликала Юлія Мельник, очільниця ГО «Еколтава» (Полтава). «Адже це план енергонезалежності громади, план зменшення впливу на зміну клімату, план залучення коштів в місто. Все в одному документі, – коментує активістка. –
Місто має писати його для себе перш за все, як робочий інструмент, як бізнес-план енергобезпеки, бізнес-план процвітаючої громади.
Лише мислячи стратегічно та визначивши пункт призначення ми будемо ефективно витрачати свої гроші через місцеві бюджети та політиків.
А Еколтава дуже скоро буде аналізувати енергетичний план Полтави.
І до речі, тепер усвідомлюю як багато мені дало навчання в Японії щодо планування енергетичної політики. Чудово робити своє, рівняючись на кращих».

Проект «Участь громадськості у планах дій сталого енергетичного розвитку» реалізується «ГО Екоклуб» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу. У рамках проекту активісти проаналізують ПДСЕР 4 та нададуть свої рекомендації щодо їх поліпшення місцевій владі і міжнародним організаціям.

PauciФонд Східна Європаeuropean_flag

 

 

Детальна інформація:

Тел.: 0962714773

Ел.пошта: illia@ecoclubrivne.org