Енергія, яка змінює міста! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Енергія, яка змінює міста!

Триденний Міжнародний форум Енергія Змін 2017/ Power Shift 2017 “Сила самоорганізації”, який об’єднав більше 100 учасників та учасниць із 8 країн світу, завершився сонячним фестивалем у партнерстві з Прикарпатським еко-енергетичним кластером на площі Ринок біля міської Ратуші та акцією учасників Форуму про необхідність охорони клімату.

З 6 по 8 жовтня Франківськ прийняв у приміщенні Університету Короля Данила 57 учасників і учасниць з України, 15 – з-за кордону та 35 спікерів і спікерок. Загалом на Енергію Змін 2017 приїхали представники і представниці із 55 громадських організацій з України, Білорусії, Грузії, Киргизстану, Росії та Індонезії.
22228536_774318789426675_4629056792564786172_n

“Міжнародна організація 350.org не вперше підтримує проведення Форуму “Енергія Змін” Українською Молодіжною Кліматичною Асоціацією (УМКА), але цього року захід особливо натхненний, оскільки спрямований на силу самоорганізації. Учасники Форуму проводили опитування місцевих жителів на тему розуміння проблеми зміни клімату: чи відчуваються у місті зміни клімату ? як можна протидіяти їм?  хто повинен вирішувати цю проблему і як мешканці можуть долучитись особисто?

Коментар однієї з міщанок Яни Соловей, 14 років: “Зміни клімату в Івано-Франківську проявляються частою зміною погоди та сильними зливами. Я давно готова особисто долучатись до вирішення екологічних проблем і шукаю, як можна це зробити. Потрібно більше інформації у школах про те, що клімат змінюється та хто може зупинити цей процес”.

” Сподіваємось, якісні зміни, що здатні зупинити зміну клімату і зробити міста зеленими, комфортними для перебування, вільними від викопного палива, розпочнуться із активності наших дітей, батьків, друзів, сусідів, колег. Разом ми сформуємо активне міське середовище!” Світлана Романко, кампейнерка 350.org в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії.
22310135_774317046093516_8120387026879414766_n

Протягом цих днів активісти вчились, обмінювались досвідом та генерували ідеї за принципами сталого розвитку та партнерства. Тільки так, впевнені вони, можливо змінити життя у містах на більш комфортні та дружні до клімату.

“Другий рік поспіль ДРА підтримує форум Енергія Змін, що є важливою платформою для обміну і розвитку кооперації між громадськими діячами, активістами, представниками бізнесу та держави в Східній Європі. Цього року форум, окрім сильної міжнародності, відрізняється різноманітністю тем і форматів для прояву самоорганізації у захисті навколишнього середовища, мітигації та адаптації до змін клімату в міському просторі. Фокус на міста гарно поєднався з можливістю дослідження та взаємодії з Франківськом, що наразі є простором урбаністічних експериментів і трансформацій. Імпульси від Енергії Змін рухають серця та думки, мотивують й перетворюються у дії“, — Марія Кривохижина, співробітниця програми “Навколишнє середовище і клімат” німецької громадської організації ДРА.
22365331_774850119373542_1943822840063035952_n“Енергія Змін – це щось неймовірне, це унікальний формат, який не зустріти на інших заходах. Перша Енергія Змін відбулась в 2012 році, а вже з 2013 року, тобто п’ять років поспіль, Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля підтримує цей захід, адже тут вдається поєднати просвітницьку складову із нетворкінгом. Учасники і учасниці не тільки набувають знань про зміну клімату, як їй протидіяти і адаптуватися, але також отримують практичні знання, як залучати місцеві громади до кліматичного руху та співпрацювати з владою. Це дозволяє суттєво підвищити спроможність організацій чи ініціатив, які вони представляють”, Оксана Алієва, координаторка програми “Зміни клімату і енергетична політика”, Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля.

Фестиваль енергоефективних рішень, який відбувся на площі Ринок біля міської Ратуші, став завершальною частиною Міжнародного форуму. Подію організовано у партнерстві з Прикарпатським еко-енергетичним кластером. Основна мета – через інтерактивний формат показати франківчанам та гостям міста, чому важливо переходити на чисту енергію та які енергоефективні рішення доступні.

 
22281812_774852996039921_867391017619709157_n“Хотілося б надати більше інформації для жителів міста по енергоефективним рішенням та забрати бар’єр між мешканцями міста та організаціями, які працюють в цьому напрямку. Зокрема учасники кластеру показали відвідувачам фестивалю передові технології в сфері енергоефективності”, — Людмила Шийко, керівник Прикарпатського еко-енергетичного кластеру.

Технологічні рішення презентували ЕКО Енергія Центр, Енергія Сонця, СТЕМ, LBiotech, Вольт, дослідницька лабораторія Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, конструкторське бюро по будівництву пасивних будинків.

Також учасники і учасниці Енергії Змін розробили анкету та опитали багатьох містян і містянок, щоб дізнатись їх розуміння проблеми зміни клімату, яким чином можливо їй протидіяти, вплив кожного та кожної з нас, та які організації в місті активно працюють в цьому напрямку.

Після анкетування учасники і учасниці організували акцію “Енергія Змін”, де всі бажаючі зібрались разом, щоб донести необхідність охорони клімату. Однозначно, можна сказати, що синергія, співтворчість та партнерство – це ключові точки творення змін, до яких повинен прагнути кожен з нас.