Розвиваємо енергоефективність та “зелену” енергію в громадах – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Розвиваємо енергоефективність та “зелену” енергію в громадах

В Україні процес децентралізації розпочато з 2014 року. На сьогодні місцеві громади володіють необхідними інструментами для саморозвитку: ресурсами, фінансами, повноваженнями. Вбачаючи значний потенціал у роботі із громадами, Екоклуб у співпраці з Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні організували для 19-ох учасників із найамбітніших об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та малих міст, два дні інтенсивних навчань в м. Івано-Франківську. З 14 по 15 травня дев’ятеро  експертів навчали енергетичному менеджменту, фандрайзингу, фінансовому плануванню. Всі презентації та матеріали навчально-практичного семінару «Енергоефективність та ВДЕ» можна знайти за посиланням.

Юлія Усенко, голова  Всеукраїнської Агенції Інвестицій та Сталого Розвитку, розповіла, які зміни відбулися в  енергетичному секторі в Україні за останні 3 роки. Експертка пояснила переваги монетизації субсидій, розповіла про ринок енергоресурсів і те, як нові закони в енергетичному секторі вплинули на споживача. Натомість учасники зауважили, що  якість обслуговування лишається такою самою і одним з основних кроків у реформуванні енергетичної сфери є підвищення енергетичної грамотності населення. Посилання на відео.

Гаразд Володимир, міський голова міста Долина, розповів про успіх  у впровадженні енергоменеджменту. Нагадуємо, що м. Долина приєдналась до Угоди Мерів в числі перших ще на самому початку ініціативи – в лютому 2009 року і мають вдосталь напрацювань, досвіду та рішень, як зробити місто енергонезалежним.

Москалюк Ігор, заступник начальника управління економіки у м. Дубно, поділився досвідом залучення  ЕСКО-компаній. Основний принцип ЕСКО – повернення приватних інвестицій в енергоефективність бюджетних установ за рахунок економії енергоспоживання.

Гаращук Сергій та незалежна енергоконсультантка Зятікова Тетяна з Житомирської міської ради переконані, що планування є запорукою ефективного управління та на власних перемогах показали, що головною ланкою у цій діяльності є енергомоніторинг. А як працює Житомир над тим, аби мати нульовий баланс споживання викопних видів палива дивіться на відео.

Вадим Литвин, експерт Асоціації енергоаудиторів України разом з учасниками провели оцінку та навчилися фінансово планувати можливі заходів у сфері енергоефективності і відновлюваних джерел енергії. Як виявилося, не завжди заходи, які впроваджуються, будуть проносити користь – лише за умови дотримання всіх нормативів/правил встановлення і експлуатації можна досягти бажаного ефекту. Так, 99% замінених вікон, за спостереженням експертів, змонтовані неправильно, а недоброчесні підрядники з метою зекономити часто замовчують про  гідро- та пароізоляцію.

Мартинюк Андрій, ГО «Екоклуб» розкрив секрет енергетичної незалежності громади та розповів про енергетичні кооперативи. Під час презентації учасники розглянули принципи діяльності, переваги, перешкоди під час створення кооперативів.  Якщо вам цікаві потенційні прибуткові моделі, тисни на відео. Вас приємно здивує, що цей інструмент можна застосовувати не тільки для вирощування енергетичних культур та виробництва з них пелет.
Окрім, цього Андрій Мартинюк та Дмитро Сакалюк з’ясували, чим багаті наші громади, та разом з присутніми ділилися досвідом написання проектів та пошуком фінансів.

Якщо тебе зацікавила тема децентралізації,  життя ОТГ/ малих міст, енергоефективності та ВДЕ підписуйся на розсилку та слідкуй за оновленнями!

Статті, що можуть бути вам цікаві:

Сергій Кошарук: Впевнено крокуємо у майбутнє!

Сидить півень на вербі, Спустив крила до землі.

Енергія Сонця – на дахах та балконах.

Вони працюють! Презентації семінару по енергетичних кооперативах

Енергетика і клімат у світлі Паризької угоди