Про «сонячну» каву та «прості, як борщ» сонячні колектори – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Про «сонячну» каву та «прості, як борщ» сонячні колектори

23 червня у Львові на площі Ринок стартував Європейський тиждень сталої енергетики. Екоклубу та Національному екологічному центру України (НЕЦУ) і цьогоріч вдалося здивувати учасників та гостей свята: для них природоохоронці заварили ароматну львівську каву на сонячному промінні та продемонстрували сонячний колектор у дії.

У день відкриття Європейського тижня сталої енергетики експерти Екоклубу та НЕЦУ провели вуличну інформаційну акцію поблизу Ратуші. Перехожим демонстрували сонячні панелі, міні-колектор та сонячний концентратор. Екологи роздали відвідувачам виставки інформаційні листівки та інструкції зі збору і використання сонячних колекторів.

Екоклубівці відзначили, що в умовах газової війни із Росією все більше людей звертають увагу на альтернативні джерела енергії і прагнуть енергонезалежності. «Енергетична незалежність для успішної держави – питання не менш важливе, аніж політична безпека чи економічна стабільність. І вона залежить від кожного з нас. Сьогодні, на жаль, ми серед числа країн, які споживають найбільше енергоресурсів у Європі. Майбутнє ж – за енергією сонця. Це хороше рішення енергетичних проблем України, що дозволяє і заощаджувати кошти, і зберігати довкілля чистим»,  ̶  коментує керівник проекту «Увімкни сонце – живи комфортно» Оксана Майборода.

Смакуючи кавою, завареною від сонячного променя, відвідувачі були здивовані простотою виготовлення сонячного колектора та його високою ефективністю. «Колекторами зацікавився нещодавно, хочу поставити на заміському будинку. Сьогодні був вражений порівняно дешевою вартістю саморобної установки: придбати подібний коштує 500-700 доларів, в той час, як зробити власноруч можна в половину дешевше. А ще сподобалась технологія збору  ̶  просто, як борщ»,  ̶  жартує львів’янин Микола.

«Такі події, як Тиждень сталої енергетики – це хороша можливість наголосити українцям на необхідності раціонального  споживання енергії, завдяки енергозбереженню та енергоефективності. Ми доносимо людям, що відновлювані джерела енергії, зокрема сонячна, та колектори як спосіб її використання – це якісно, доступно кожному та екологічно», – додає Аліна Архипенко із Екоклубу.

Україна долучається до проведення Європейського тижня сталої енергетики, ініційованого Європейським Союзом у 2006 році, уже вчетверте. З кожним роком до події приєднується все більше і більше людей. І для його учасників, і для відвідувачів – це спосіб обміну досвідом, новими практиками та джерело натхнення для реалізації свіжих ідей. Цьогоріч почесними гостями свята стали: голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, виконавчий директор європейської асоціації «Energy Cities» Жерар Маньєн та керівник проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Вільям Такер.

Проект «Увімкни сонце – живи комфортно» виконується Міжнародною мережею жіночих організацій «Жінки в Європі за спільне майбутнє» (WECF) у співпартнерстві із Національним екологічним центром України, Татарбунарською районною громадською екологічною організацією «Відродження» та Рівненською громадською організацією «Екоклуб» і здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу.

За детальнішою інформацією звертайтеся: 

Інна Белаш

Прес-секретар ГО «Екоклуб»

Тел.: 0961265788

Skype: inna.belash

uy;uhjhygyh    ecocentrelogo_1   logo1загруженноеflag