“Екоклуб” допоміг львів’янам зібрати сонячний колектор для школи – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

“Екоклуб” допоміг львів’янам зібрати сонячний колектор для школи

Львівська спеціалізована школа «Надія» відтепер користуватиметься водою, нагрітою сонцем. Упродовж 24-27 червня над сонячним пристроєм для закладу працювали природоохоронці «Екоклубу» з Рівного та учасники тренінгу зі встановлення сонячних колекторів.

Установка для збору сонячного випромінювання, нагріву та накопичення тепла, що дозволить школі суттєво зменшити енерговитрати та, відповідно, заощадити бюджетні кошти, зроблена власноруч учасниками тренінгу із доступних матеріалів.  «Сонячний колектор – це хороший та ефективний спосіб отримувати теплову енергію, зберігаючи при цьому довкілля чистим, і за вартістю він є доступним кожному. Всесезонний колектор, який ми зібрали для «Надії», зможе нагрівати до 150-ти літрів води у день 7-8 місяців на рік: влітку до 80, а взимку – до 30-40 градусів», – коментує Аліна Архипенко, представник «Екоклубу».

«Технологія виготовлення колектора для отримання теплової енергії від сонця є простою. – стверджує інструктор тренінгу Віталій Шрамко, який навчився збирати сонячні колектори у Німеччині, і наразі має досвід виготовлення більше десятка таких пристроїв. – Кожен  учасник нашого тренінгу після його завершення може збирати та встановлювати сонячні колектори самостійно. Сподіваємося, наша ідея нагріву води від сонця набуде успішного поширення і принесе людям користь».

Адміністрація Львівської спеціалізованої школи «Надія», де уже давно добре знають про енергоефективність на практиці, висловила подяку організаторам тренінгу та його учасникам.

Навчальний тренінг по збору сонячних колекторів був організований у рамках Європейського тижня сталої енергетики та проекту «Увімкни сонце – живи комфортно» за підтримки Європейського Союзу.

Співорганізаторами заходу виступили: громадська організація «Екоклуб» (Рівне), Асоціація «Енергоефективні міста України» та Львівська міська рада за фінансування USAID MERP

uyhg  jh  uy;uhygyh  kmdsdlogo1