У Городищенській виправній колонії №96 продемонстрували сонячний колектор – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Городищенській виправній колонії №96 продемонстрували сонячний колектор

4 липня 2014 року керівництво Городищенської виправної колонії №96 продемонструвало  результати роботи сонячного колектора для нагріву води, якого зібрали власноруч. Сонячна установка, площею 10 м. кв., нагріває 800 л. води за сонячний день для миття посуду в їдальні колонії. Це заощаджує  половину енерговитрат їдальні.

Раніше для нагріву води колонія використовувала дрова та вугілля. Відповідно, затрачалися час та ресурси на його пошук, закупівлю і транспортування.  Наразі  умови стали комфортнішими, адже сонячна енергія є безкоштовною, екологічно чистою і тепер доступною в установі.

Сонячний колектор, встановлений на фасаді їдальні колонії, коштує близько чотирнадцяти тисяч гривень. П’ять тисяч гривень на витратні матеріали були надані Екоклубом у рамках проекту «Увімкни сонце – живи комфортно». Решту необхідного для виготовлення колектора забезпечила колонія.

«Над установкою для використання сонячної енергії були залучені 7 працівників колонії та ув’язнені. Результати уже видно: колектор помітно зменшив наші енерговитрати. У майбутньому плануємо встановити ще кілька колекторів для інших побутових потреб», – зазначив начальник Городищенської виправної колонії №96 Юрій Луцук .

«Бажання керівництва колонії знайти альтернативи для збереження енергоресурсів та практичний досвід Екоклубу стали ефективним вирішенням для зменшення енергоспоживання. Це хороший приклад того, як можна поєднати державні інтереси та охорону довкілля», – говорить Оксана Майборода, представник Екоклубу.

Довідково: Про можливість нагрівати воду сонцем керівництво Управління пенітенціарної служби Рівненської області дізналось від колег з Маневицької колонії. Там завдяки проекту встановили саморобний сонячний колектор влітку минулого року. Нагадаємо, що Екоклуб розпочав реалізацію проекту «Увімкни сонце – живи комфортно»  у 2011 році з Маневицького району, де встановлено уже більше 20 сонячних установок у приватних домогосподарствах.

DSC_0066
Начальник Городищенської виправної колонії № 96 розповідає журналістам про роботу сонячної установки
DSC_0016
Посуд у колонії миють водою, нагрітою від сонця
6878
Координатор проекту “Увімкни сонце – живи комфортно” Оксана Майборода

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Інна Белаш

Прес-секретар ГО «Екоклуб»

Тел.: 0961265788