Енергія змін-2016! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Енергія змін-2016!

1 – 4 грудня в Києві відбудеться всеукраїнський кліматично-енергетичний форум “Енергія Змін 2016*”

Тема форуму  “Енергія Змін 2016” – об’єднання заради розвитку. Форум збере 30 команд екоактивістів з різних куточків України, які мають успіх у втіленні проектів сталого розвитку.

Разом ми створимо бачення сталого розвитку України і дамо відповідь, якою ми бачимо енергетику країни в майбутньому.

На форумі ви матимете змогу:

  • поділитися досвідом соціальних змін та дізнатись про нюанси командної роботи від успішних команд екоактивістів;
  • вдосконалити навички прийняття спільних рішень;
  • прокачати вміння долати конфлікти та обертати складні ситуації на загальну користь;
  • поспілкуватись з визначними українськими особистостями, в тому числі представниками політичної влади та бізнесу для виявлення можливостей співпраці.

В рамках форуму відбудеться також зліт команд конкурсу “Молодь та ГО: назустріч сталому розвитку”, серед яких будуть гості з Німеччини, Росії та Білорусі, за сприяння німецької організації DRA e.V. та за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

“Енергія Змін” триватиме 4 дні.

В перший день буде вступна сесія про енергетику, зміни клімату, сталий розвиток та значення цих тем для України.

Виступи знаних діячів із різних секторів зададуть напрямок усього заходу:

  • Святослав Павлюк, експерт РПР, члена  Несторівської групи Energy Cities,
  • Остап Єднак, народний депутат Верховної Ради України, секретар комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, співкоординатор Реанімаційного пакету реформ

та інші спікери

Говорити будемо про те, чому сильне громадянське суспільство – це запорука успішної країни. Після цього розпочнуться паралельні тренінги з комунікації, командної роботи та подолання внутрішніх і зовнішніх конфліктів, до фасилітації яких долучилися Анна Валенса, фасилітаторка, методологиня, к.філос.наук, тренерка, медіаторка та Владислава Каневська, медіаторка, фасилітаторка, коуч, тренерка, консультантка, громадська активістка.

На другий день продовжиться тренінг з комунікації, а у другій половині дня відбудеться обмін досвідом учасників та напрацювання інструментів впровадження успішних проектів в галузі сталої енергетики та зміни клімату, які найбільш дієві в українському суспільстві.

На третій день відбудеться панельна дискусія у форматі ток-шоу спілкування із знаними українськими діячами. Теми виступів обертатимуться навколо тези “Безпечний розвиток суспільства неможливий без щирої взаємодії трьох секторів: влади, бізнесу та громади.” А також “Як громадському сектору стати ефективнішим?”.

За ток-шоу слідуватиме сесія неформального спілкування між учасниками та спікерами. Друга частина дня буде присвячена спілкуванню з міжнародними і українськими донорськими організаціями та представниками бізнесу, які готові підтримувати ініціативи в галузі сталої енергетики та протидії змінам клімату. Будуть виступи щодо шляхів залучення підтримки від грантодавців та бізнесу, після чого – спілкування у форматі “ярмарки грантодавців”.

Четвертий день буде присвячено великій брейнстормінг-сесії зі створення стратегії сталого розвитку України до 2050-го року. Модератори – експерти Громадянської Платформи Нова Країна. До участі запрошені представники різних суспільних сфер: спорту, культури, мистецтва, бізнесу, влади.

Форум завершиться затишним вечором, який з нами розділять українські виконавці: дует з Києва TimmyGan та Норман Шелест.

Громадянське суспільство стає сильнішим та нарощує можливості впливу на прийняття політичних рішень. В минулому році з’явилися десятки ініціатив, пов’язаних з енергетикою та охороною довкілля. У громадянському суспільстві і в екологічному русі зокрема настав дуже слушний час для розвитку зв’язків, синергії та спільного бачення сталого розвитку України.

Дати та умови реєстрації

Для участі у Форумі, прохання зареєструватись за цим посиланням до 15 жовтня 2016-го року.

Кількість місць обмежена, відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі.  Перевага буде надаватися командам, які вже працюють у сфері енергетики, збереження довкілля, в кліматичному русі.

Про результати конкурсу буде повідомлено 30 жовтня. Після чого відібрані учасники протягом двох тижнів мають підтвердити участь і сплатити організаційний внесок.

Розмір організаційного внеску:

для тих, хто зареєструється до 30.09 – 150 грн за 4 дні,

для тих, хто зареєструється в період 30.09-15.10 – 200 грн.

Про Енергію Змін (aka Power Shift)

Power Shift – в українській адаптації «Енергія Змін» – це подія, яка об’єднує еколого-енергетичних активістів і громадські організації всієї країни для обміну знаннями та набуття навичок, необхідних для залучення широких мас населення до вирішення проблеми зміни клімату. На Power Shift вони отримують додаткове натхнення та планують спільні дії.

Форуми Power Shift проводяться по всьому світу з 2007 року, збираючи сотні і навіть тисячі учасників, серед яких студенти, молоді підприємці, досвідчені активісти і просто ті, кому не байдуже власне майбутнє. Форум об’єднує людей з різними інтересами – прихильників соціальних змін, боротьби з бідністю, екологів, правоохоронців, зоозахисників, активістів здорового способу життя, активістів, прогресивних представників влади тощо. Тобто, не обов’язково бути екологом, щоб стати частиною екологічного руху.

Це вже п’ята “Енергія Змін” в Україні. Щороку Форум створює новий етап розвитку кліматичного руху в Україні. Його учасники проводять акції та флешмоби, організовують тематичні кампаніі та проекти. Тут загоряються нові зірки кліматичного руху.

Партнери та підтримка

Форум «Енергія Змін» організовують Екоклуб (Рівне) і Українська молодіжна кліматична асоціація (ГО “УМКА”) за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

Партнери заходу: DRA e.V. за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини, Робоча Група України з питань Зміни Клімату, Екоцентр, ГО “Інститут миру і порозуміння”, Громадянська Платформа Нова Країна.

Інформаційні партнери: WWF (Всесвітній фонд природи)

Про нас

Екоклуб Рівне: громадська природоохоронна організація, зареєстрована 1998 року у м.Рівне. Мета Екоклубу – захист довкілля через раціональне використання енергії, інформаційну роботу та практичну природоохоронну діяльність. Екоклуб є представництвом WІSE/NІRS в Україні і є постійним активним членом українського антиядерного руху. Організація входить до Робочої групи неурядових екологічних організацій з питань зміни клімату (РГ НУО ПЗК) та Climate Action Network: Eastern Europe, Caucasus and Central Asia. 

УМКА: громадська організація, що займається розвитком кліматичного руху в Україні. УМКА здійснює інформаційно-просвітницькі заходи, використовуючи підходи неформальної освіти, практичні заходи, важливим напрямом своєї діяльності УМКА визначає розвиток локальних громад та команд в регіонах, а також бере участь в ключових подіях міжнародного кліматичного руху таких як COY/COP.

Екоцентр: програма Національного екологічного центру України, спрямована згуртувати навколо себе людей, яким цікава екотематика, яких хвилюють проблеми довкілля та які готові та беруть участь у їх вирішенні. Екоцентр працює на захист природних територій, біорізноманіття, для попередження глобальної зміни клімату та негативних наслідків енергетичного сектору.

WWF (World Wide Fund for Nature): всесвітній фонд природи в Україні працює в рамках Дунайсько-Карпатської програми, намагаючись захистити та відновити природу Дунайського та Карпатського регіонів – двох з 200 найцінніших та найбагатших екорегіонів у світі. Місія WWF полягає у тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина та природа будуть жити у гармонії.

Контакти організаторів:

з питаннями стосовно участі можна звертатися до:

Ольга Фурсік

(063)6506113

(098)1788301

olgafursik@gmail.com

Контакт для спікері і пропозицій:

Ілля Єременко

(063)4835122

illiayeremenko@gmail.com