Розвиток децентралізованої відновлюваної енергетики – шлях до енергетичної безпеки українських громад. Щоб таких проєктів ставало більше, потрібно вдосконалити наявну регуляторну базу та шукати інвестиції для розгортання децентралізованих об’єктів відновлюваної енергетики.
Спільно з Посольством Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiw ми провели захід «Розширення законодавчих рамок для стійкості: шлях до енергетичної децентралізації». На ньому разом із представниками державних структур і громадами обговорили:
– запит держави на розвиток розподіленої генерації;
– як покращити умови та сприяти розвитку ВДЕ у громадах;
– що громади можуть зробити зараз для будівництва сонячних електростанцій.
«Наявні проєкти – це лише початок для розвитку відновлюваної енергетики. Але вони дадуть змогу приходити інвесторам і впроваджувати проєкти без значних ризиків та фінансових втрат, – наголосив Сіріак Масюе, радник з економічних питань Посольства Німеччини в Україні.
У межах події учасники відвідали Житомирську громаду, де дізналися про досвід поступового переходу міста на ВДЕ. Побачили процес реконструкції очисних споруд водоканалу, ознайомилися із особливостями роботи ТЕЦ на біомасі та сонячної електростанції на даху місцевої лікарні. Сергій Сухомлин, міський голова, розповів про джерела фінансування проєктів, результати вже втілених та стратегічні пріоритети громади на найближчі роки.
За результатами Екоклуб підготує рекомендації для громад щодо планування розвитку місцевої енергетики та звернення до Офісу Президента України.
Із початку 2022 року Екоклуб разом із громадами встановив 23 сонячні електростанції для водоканалів та лікарень. Встановлені СЕС допомагають муніципалітетам легше переживати відключення електрики, підвищують автономість роботи закладів.
Підписуйтеся на розсилку Екоклубу для громад, щоб першими дізнаватися про можливості у галузі відновлюваної енергетики та адаптації до зміни клімату/