Українські природоохоронці закликають Фінляндію накласти ембарго на російські енергоносії – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Українські природоохоронці закликають Фінляндію накласти ембарго на російські енергоносії

Українські природоохоронці закликають Фінляндію накласти ембарго на російські енергоносії

За три місяці повномасштабної війни країни ЄС сплатили за російські енергоносії більше 54 млрд. євро. Фінляндія – серед клієнтів рф: у 2021 році країна сумарно заплатила росії більше 3735 мільйонів євро: за вугілля – 135 мільйонів євро, паливо – 3479 мільйонів євро, газ – 122 мільйонів євро.

Фінські енергетичні компанії, які все ще мають контракти із росією, пояснюють продовження співпраці технологічною неможливістю швидко зупинити процеси. Натомість українські природоохоронці вимагають від уряду Фінляндії негайно накласти ембарго на російські енергоносії. 

Протягом місяця учасники кількох природоохоронних громадських організацій України – Екоклубу, Екодії та Еколтави – зустрічаються із представниками уряду та  бізнесу країн Європейського Союзу. Зокрема, 4 травня природоохоронці Костянтин Криницький (ГО “Екодія”), Юлія Пашковська (ГО “Еколтава”) та Наталія Лушнікова (ГО “Екоклуб”) спілкувалися з радниками Прем’єр-міністра Фінляндії Санни Марін.

“Для нас, українців, час зупинився 24 лютого. За три місяці повномасштабної війни росія вбила десятки тисяч мирних мешканців, знищила сотні будівель. Мільйони українців змушені були шукати прихисток в західних областях або виїхати за кордон, рятуючи свої життя. Російська армія продовжує здійснювати ракетні удари по всіх регіонах та вчиняє сотні злочинів проти довкілля,  знищує важливі об’єкти енергозабезпечення по всій території України. Російські ракети поцілили в електричні підстанції у Львівській області та одну на Закарпатті,” – повідомила фахівчиня з управління проектами та програмами ГО “Екоклуб” Наталія Лушнікова.

Додамо, що енергетична компанія “Юніпер” (дочірня фінського концерну “Фортум”)  використовує нову платіжну систему за російський газ. Раніше фінські онлайн-видання повідомляли, що кілька компаній (зокрема, Юніпер) готувалися використовувати нову необхідну кремлю угоду про купівлю енергоносіїв. “Схему” росії розкритикували як обхід санкцій Євросоюзу. 

Обхід санкцій Євросоюзу задля сплати за енергоносії спричинив протести: 4 травня у місті Еспоо активісти організації “Greenpeace Фінляндія” залізли на будівлю головного офісу енергетичної компанії та розгорнули на стіні будівлі банер “Припиніть розпалювати війну”. Участь в акції протесту у місті Гельсінкі взяла виконавча директорка ГО “Еколтава” Юлія Мельник.

Довідково:

  • Країни Європи погодили ембарго на російське вугілля, яке почне діяти із серпня. А 6 травня стало відомо, що Фінляндія знизила закупівлю нафти в Росії на 70% .
  • Прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін днями висловилася за посилення антиросійських санкцій, підтримуючи Україну: “”Коли ми купуємо енергію у Росії, ми фінансуємо війну” .

Стаття підготована у рамках проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації є відповідальністю ГО «Екоклуб» і вона за жодних обставин не може вважатися такою, що відображає позицію Європейського Союзу.