«Зелена зупинка» у Рівному надихатиме мешканців бути дружніми до довкілля – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

«Зелена зупинка» у Рівному надихатиме мешканців бути дружніми до довкілля

Вже кілька років у місті Рівному діє платформа екологічних активістів «Зеленька», учасники якої поставили собі за мету навчати людей бути дружніми до природи.

У 2014 році силами екологічних активістів було реалізовано екофест «Зеленька» – перший на Рівненщині фестиваль присвячений екологічній тематиці. Періодично в місті відбуваються «зеленьківські» майстер-класи виготовлення новорічних прикрас з природніх матеріалів, оздоблення фоторамок і розмальовування екоторбинок. «Такі невеличкі активності дозволяють інтегрувати екологічні цінності у життя звичайних людей», – вважають організатори та наголошують, що це не єдиний вид діяльності, який вони реалізовують.

Невдовзі у місті заплановано відкрити першу зупинку громадського транспорту з зеленими насадженнями на даху та сонячною батареєю для зарядки портативних пристроїв. Проект носить назву «Зелена зупинка у Рівному». Нещодавно він здобув підтримку конкурсу екоініціатив «Мастерская климата», що дало можливість отримати матеріальну підтримку у розмірі 1000 євро та досвідченого ментора – координаторку «350.org» у Східній Європі, Кавказі і Центральній Азії Юлію Маклюк.

Керівник проекту «Зелена зупинка» Дмитро Сакалюк стверджує, що ці кошти важливі, але не достатні для втілення ідеї: «Ми шукатимемо співфінансування: серед місцевого бізнесу у вигляді матеріалів та коштів, а також чекатимемо результатів інших грантових конкурсів, на які ми подавали ідею зупинки. Не виключено, що для пошуку фінансування буде використано «Спільнокошт» чи інші краудфандингові платформи».

Тож, можливо, рівняни вже скоро зможуть вкласти «свої 5 копійок» в ідею будівництва «Зеленої зупинки», або допомогти ідеями, адже і архітектурний проект, і схема озеленення зупинки були розроблені мешканцями Рівного Андрієм Шевчуком та Романом Пархомцем на громадських засадах.

У найближчих планах команди «Зеленої зупинки» створення відеоролика про проект та його промоція. Схоже, що «Зелена зупинка у Рівному» може стати першою «зеленою» зупинкою в Україні, тож відкриттям такого об’єкту повинні цікавитися найширші кола громадськості.

Виразити підтримку ініціативі та отримати більше інформації про ідею можна у соціальних мережах: «Фейсбук» та «В Контакті» на сторінках, присвячених «Зеленій зупинці».

Переглянути відеоролик, створений активістами “Майстерні клімату”.

 

Юлія Ковальчук,

відповідальна за зв’язки з громадськістю

у проекті «Зелена зупинка у Рівному»