Визначено переможців конкурсу ЕСКОМ в Україні – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Визначено переможців конкурсу ЕСКОМ в Україні

До десятки кращих з-поміж 54-ох учасників, що надіслали аплікаційні заявки на участь у проекті, увійшли: ХМКР (Хмельницький молодіжний клуб розвитку), АЕР-Вознесенськ, Екосфера (Ужгород), “Парітет” (Черкаси), “Голос Природи” (Дніпордзержинськ), Еколтава (Полтава), “Стрекоза”, Файне місто (Тернопіль), Право на майбутнє (Ізмаїл), Товариство охорони природи (Кременчук).

Попередній відбір аплікаційних форм заявників на відповідність критеріям конкурсу був здійснений працівниками Екоклубу. Організації, які пройшли до “короткого списку”, оцінював  також міжнародний комітет, до якого увійшли партнери Екоклубу у проекті ЕСКОМ – природоохоронці з Німеччини, Грузії, Вірменії та Молдови.

Під час оцінювання до уваги бралися такі показники, як розвиненість організації (як довго функціонує, досвідченість працівників, фінансова спроможність, успішно реалізовані проекти), її мотивацію щодо участі в проекті, а також бачення та планування діяльності у рамках ЕСКОМ. Найбільше уваги було приділено відповдіності організації пріоритетам проекту, а саме – підтверджена фактами можливість розвиватися у сфері енергоефективності.

Кілька заявок були дискваліфіковані через невідповідність заповнення форми або ж ненадання повної інформації (резюме працівників, мотиваційного листа, планування бюджету).

Серед ідей, що виявилися кращими:

  • ініціатива підписання “Меморандуму про енергонезалежність Хмельницького”, спрямованого на впровадження та забезпечення сталого розвитку енергонезалежності міста Хмельницький;

  • молодіжні вуличні акції та “Школа енергоефективності” у Тернополі, що готуватиме команди енергоактивістів, зацікавлених у вирішенні енергетичних проблем міста та країни;

  • розробка та впровадження експериментальної навчальної програми щодо використання енергоменеджменту обєктами муніципальної власності кількох сіл Миколаївської області (Лиман, Лупареве);

  • PR-кампанія по енергозбереженню та консультаційний центр у Полтаві, де мешканці міста зможуть отримати відповіді на питання щодо енергоспоживання, дізнатися про міські та державні програми підтримки енергозбереженя, ознайомитися зі зразками технологій та отримати розрахунок вартості заходів з енергоефективності;

Відібрані організації до кінця 2015 стануть учасниками Менторської програми, що включає навчання, відвідання тематичних тренінгів в Україні і  Молдові по розвитку організаційної спроможності, роботи із місцевими органами влади, комунікації та аналітиці у сфері енергозбереження й енергоефективності. На виконання домашніх завдань та втілення власних проектів, учасники отримають 7 500 євро,  а ще – можливість пройти відбір та отримати фінансування діяльності у 2016 році.

Екоклуб вітає переможців першого відбору ЕСКОМ, бажає наснаги та хорошого досвіду у роботі в міжнародному проекті, що неодмінно стане поштовхом для внутрішнього розвитку команд-учасників та можливістю впливу на формування зеленої енергетики в Україні.

ЕСКОМ – це трирічний міжнародний проект, що спрямований на створення та розвиток партнерської мережі між громадськими організаціями Грузій, Вірменії, Молдови та України і підвищення їх потенціалу у сфері енегоефективності.