У Костопільській багатопрофільній лікарні встановлюють тепловий насос, потужністю 16 кВт*год. Зараз пацієнти та персонал отримують гарячу воду від бойлерів, але їхнього об’єму не вистачає, щоб покрити всі потреби медзакладу. Насос, що працюватиме завдяки відновлюваним джерелам енергії, забезпечуватиме один із корпусів цілорічним гарячим водопостачанням. А ще покращить умови перебування у лікарні та комфорт пацієнтів.
Кошти на встановлення теплового насосу – 1 046 000 гривень – надало Посольство Німеччини в Україні. Ще 567 590 гривень виділили із бюджету громади.
«У корпусі працюють 10 бойлерів, але це дороговартісно. Вони подають гарячу воду лише для 20 локацій – окремих палат, місць для харчування, душових. Тепловий насос дозволить забезпечити 70% потреб у гарячій воді, а ще економити кошти на платі за електроенергію», – наголосив Давид Дідух, секретар Костопільської міської ради.
За попередніми розрахунками, громада зможе щороку економити орієнтовно 400 тисяч гривень. Ці кошти лікарня зможе використати на інші енергоефективні заходи, медикаменти чи закупівлю необхідного обладнання.
«У 2025 році втілюватимемо енергоефективні заходи у медзакладі в межах проєкту “Енергоефективність громадських будівель в Україні”. Плануємо встановити ще один тепловий насос, потужністю 16 кВт*год, та дахову сонячну електростанцію», – розповів Віталій Повх, начальник управління економіки та регіонального розвитку Костопільської міської ради.
Тепловий насос «повітря-вода» забирає тепло з повітря зовні (до -15 градусів), за допомогою компресора підвищує його температуру і передає енергію воді, що циркулює в системі опалення. Згідно з розрахунками Екоклубу, окупність такого обладнання для нагрівання води – від 1,5 до 4 років, а для нагрівання води та забезпечення системи опалення – від 6-7 років.
Деталі про види теплових насосів та розроблення технічної документації для громад за покликанням.