Фінансування програм із запобігання пожежам у Дорсеті, Велика Британія – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Фінансування програм із запобігання пожежам у Дорсеті, Велика Британія

Фінансування програм із запобігання пожежам у Дорсеті, Велика Британія

У рамках інформаційної кампанії про зміни кліматуЕкоклуб ділиться прикладами заходів з адаптації, що були втілені та показали свою ефективність у різних країнах світу. Якщо ви маєте такі українські або закордонні успішні приклади, поділіться з нами та ми розповімо про них нашим читачам.

Раніше графство Дорсет, що на південному заході Англії, мало велику територію верескових пустищ (50 000 га), яка була скорочена приблизно до 8 000 га через зміни в сільськогосподарській практиці, посадку хвойних дерев, заростання чагарниками, розширення міст і будівництво доріг. Щоб захистити від пожеж верескові пустища, що залишилися, графство запровадило правила для планування фінансування заходів, спрямованих на зменшення ризиків.

Ризик пожежі, ймовірно, зростатиме зі зміною клімату через високі температури та більш часті сухі умови. Крім того, міська забудова поблизу пустищ значно збільшує ризик пожеж та інших впливів на пустелю, таких як втрата біорізноманіття.

Додатковий плановий документ (SPD) Рамкової основи планування пустищ Дорсет спрямований на забезпечення фінансових внесків від забудовників, які хочуть будувати в цьому районі. Ці внески спрямовують на фінансування реалізації пакету заходів щодо послаблення негативних наслідків житлової забудови.

Внески передбачені за будівництво всього нового житла у межах зони від 400 м до 5 км від визначених європейських місць дикої природи. Разом із тим заборонена будь-яка забудова в межах 400-метрової буферної зони навколо пустищ.

Дорсетські верескові пустища
Велика пожежа 9 червня 2011 року знищила 56 гектарів угідь вереску у Дорсеті.

За отримані кошти фінансують низку заходів, спрямованих на зменшення впливу розвитку пожеж на пустищах Дорсету. Такі заходи включають покращення або розвиток рекреаційних місць для зменшення рекреаційного тиску на найбільш чутливі місця; земля, придбана як альтернативний відкритий простір; надання більшої кількості рейнджерів і наглядачів; придбання моніторингового обладнання; землевпорядкування для зменшення пожежного навантаження та ризику виникнення пожеж; придбання протипожежного обладнання.

Витрати на впровадження заходів є лише граничними витратами на адміністративну роботу. Вартість заходів була оцінена в 4,1 мільйона фунтів стерлінгів і повинна бути забезпечена за рахунок зборів з власників будинків. Переваги полягають у впевненості в тому, що цілісність вересових угідь не буде ще більше підірвана або зменшена постійним зростанням міського тиску внаслідок додаткового розвитку; зниження ризику виникнення пожеж; збереження біорізноманіття; і внесок у зменшення чутливості пустищ до зміни клімату.

Джерело статті

Ця стаття перекладена в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цієї статті і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст статті несе виключно ГО “Екоклуб”.