Економіка управління сильними дощами та зливовими водами у Копенгагені, Данія – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Економіка управління сильними дощами та зливовими водами у Копенгагені, Данія

Економіка управління сильними дощами та зливовими водами у Копенгагені, Данія

У рамках інформаційної кампанії про зміни кліматуЕкоклуб ділиться прикладами заходів з адаптації, що були втілені та показали свою ефективність у різних країнах світу. Якщо ви маєте такі українські або закордонні успішні приклади, поділіться з нами та ми розповімо про них нашим читачам.

У Копенгагені за період 2011-2016 років сталися чотири випадки аномально рясних опадів, що призвели до серйозних пошкоджень та відновлення після яких було дороговартісним. За прогнозами, через кліматичну кризу таких стихійних лих очікується більше, вони будуть більш інтенсивними та частими. Тож Копенгаген розробив план боротьби з аномальними зливами. Документ спрямований на зменшення наслідків повеней внаслідок сильних дощів. Він передбачає оцінку витрат на впровадження різних заходів (традиційні у порівнянні з новими варіантами, включаючи адаптаційні заходи), вартість збитків, незважаючи на заходи, та кінцевий фінансовий вплив. Результати показали, що подальше зосередження на традиційних каналізаційних системах як найкращому рішенні у боротьбі з підтопленнями призведе до збитків громади, порівняно з альтернативними заходами.

Альтернативні заходи адаптації спрямовані на зберігання або відведення надлишкової води на рівні землі.

План складається з чотирьох “поверхневих” рішень, а також рішень на основі труб, та передбачає:
• зливові дороги та труби, які транспортують воду до озер і гавані, наприклад, у забудованому районі центру Копенгагена;
• ретенційні дороги для накопичення вод;
• зони утримання для зберігання дуже великих об’ємів води, наприклад, у парках, які можуть перетворитися на озера під час повеней;
• “зелені” доріжки для затримки води на менших вулицях.

Ремонт Sankt Ann Plads, Копенгаген. Парк посередині має конструкцію-заглиблення, що збиратиме більший об’єм води, за той, що міг вмістити до реконструкції, потім ця вода стікатиме до найближчого каналу

Традиційна система каналізації коштувала 20 мільярдів данських крон (2,6 млрд євро) порівняно з 13 млрд данських крон для впровадження альтернативних рішень. Незважаючи на капіталовкладення в традиційну каналізацію, фінансові втрати від затоплення залишалися високими (чисті збитки – 4 мільярди данських крон).

Натомість вибране комбіноване рішення – що складається з розширення каналізаційної мережі та наземних проектів, зосереджених на утриманні води та дренажів – призведе до чистої економії 3 мільярдів данських крон. План також, ймовірно, сприятиме зростанню вартості нерухомості, збільшенню робочих місць, модернізації міських просторів і збільшенню податкових надходжень.

План управління Cloudburst був розроблений протягом 2013 року і включає 300 наземних проектів. Їх почали реалізовувати приблизно по 15 проектів на рік із плануванням втілити усі за наступних 20-30 років. Почерговість реалізації цих проектів встановили за пріоритетністю, відповідно до рівня ризику затоплення, соціально-економічної оцінки та наявності супутніх вигод.

Зона утримання зливових стоків на Tåsinge Plads, Копенгаген.
Міська площа Tåsinge Plads була перепланована з зеленими низинними зонами, які тимчасово накопичують та природним чином відводять дощову воду з навколишньої міської території.

Джерело статті

Ця стаття перекладена в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції.
Думки, висновки чи рекомендації належать авторам цієї статті і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст статті несе виключно ГО “Екоклуб”.