Клімат змінюється! Час діяти разом! Прес-реліз – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Клімат змінюється! Час діяти разом! Прес-реліз

З метою інформування громадян про можливості збереження на Землі сприятливого клімату й важливості зниження викидів парникових газів з 16 по 23 листопада 2008 року проводиться інформаційний тур “Клімат змінюється! Час діяти разом!”. Ця інформаційна робота проводиться в Україні при активній підтримці українських громадських екологічних організацій “Голос Природи”, “Екоклуб” і “Екосфера”. Інформаційний тур “Клімат змінюється! Час діяти разом!” є частиною Європейського туру, пов’язаного з темою зміни клімату, який проходить послідовно в Угорщині, Румунії, Болгарії, Австрії, Сербії.

Головною метою тура є підвищення поінформованості громадян про причини й наслідки зміни клімату, а також необхідності й можливості зменшення викидів в атмосферу парникових газів. У ході інформаційної роботи, учасники тура поширюють тематичну літературу, розповідають про альтернативні можливості одержання енергії, демонструють фотовиставку про глобальні кліматичні зміни й переконують громадян зробити свій внесок у процес зниження викидів парникових газів.

З кожним роком тема зміни клімату стає актуальніше, а наслідки – очевидніше. Порушення кліматичного балансу – це в першу чергу, непередбачуваність погодних умов. Протягом останніх років жителі різних регіонів України стали свідками наслідків природних катаклізмів: висохлі врожаї, згорівші ліси, зруйновані шквальним вітром дахи будинків, затоплені житлові райони. Згідно останнього звіту міжнародної групи вчених при організації ООН, саме збільшення викидів парникових газів, внаслідок діяльності людини, є головною причиною зафіксованих кліматичних змін. Традиційно вважається, що джерелами викидів парникових газів є промислові підприємства, однак це не зовсім так, тому що збільшення кількості автомобільного транспорту, палаючі та гниючі смітники побутових відходів, неефективне використання енергії й перевитрата органічного палива в комунальному секторі, знищення зелених насаджень також є причинами глобального потепління.

“В умовах енергетичної кризи в Україні вкрай важливо зберігати енергію. Біля 30% бюджету нашої країни йде на оплату енергії тепла та електроенергії. Причому значна частина цієї енергії витрачається нераціонально та неощадливо. Якщо ми будемо використовувати енергію ефективно, то це дозволить значно зменшити рахунки як наші, так і державні. Крім того, енергоефективність сприятиме й зниженню економічної залежності від іноземних енергоносіїв. Тому зменшення споживання енергії життєво важливе. Якщо ми хочемо говорити про розвиток України, ми мусимо дбати про розвиток енергоефективності!” – сказав Мартинюк Андрій, Голова Ради Міської молодіжної громадської організації “Екоклуб”

“Для того що б більше взнати про прості та дешеві методи збереження тепла та енергії Ви можете звернутися до Енергетичного дорадчого центру, який працює на базі ММГО “Екоклуб”, та отримати безкоштовну консультацію. Ми чекаємо на Вас на Відінський, 39, офіс 310.” – сказала Лящук Ольга, координатор енергетичної програми ММГО “Екоклуб”.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Координатор туру в м. Рівне (ММГО “Екоклуб”): Лящук Ольга тел.: 23 70 24
або 8 067 652 20 56, e-mail: olyarainbow@gmail.com
Координатор туру: Євгеній Колишевський (ДГЕО „Голос Природи”),
тел: 8 (05692) 67439, 8 067 6811316, e-mail: golos@alice.dp.ua

Міська молодіжна громадська організація “Екоклуб” наперед вдячна вам за інформаційну підтримку.