Відкритий лист кандидатам на посаду Міського голови м. Рівне – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Відкритий лист кандидатам на посаду Міського голови м. Рівне

Шановні кандидати,

Міська молодіжна громадська організація “Екоклуб” звертається до Вас, як до кандидата на посаду Міського голови м. Рівне.

В умовах енергетичної кризи в Україні вкрай важливо зберігати енергію. Біля 30% бюджету нашої країни йде на оплату енергії тепла та електроенергії. Причому значна частина цієї енергії витрачається нераціонально та неощадливо. Якщо ми будемо використовувати енергію ефективно, то це дозволить значно зменшити рахунки як наші, так і державні. Крім того, енергоефективність сприятиме й зниженню економічної залежності від іноземних енергоносіїв. Тому зменшення споживання енергії життєво важливе. Не менш важливою є природоохоронна складова енергозбереження. Зменшення споживання енергії означає зменшення шкоди, яку ми завдаємо довкіллю. Якщо ми хочемо говорити про розвиток України, ми мусимо дбати про розвиток енергоефективності.

Ми пропонуємо Вам саме подбати про збереження енергоносіїв, а за разом і вирішити одну з головних проблем бюджетних установ нашого міста, а саме – допомогти їм зберегти тепло у своїх приміщеннях.

ММГО “Екоклуб” протягом багатьох років проводить та популяризує комплексну теплоізоляцію вікон. Використана технології є не тільки ефективною, а і простою та дешевою. Її суть полягає у встановленні у четверті вікна спеціальної теплоізолюючої стрічки та проведенні повного ремонту вікна (встановлення штапиків, усунення шпарин з допомогою силіконового герметика). Такі заходи дозволяють підвищити температуру в приміщенні на 2-4 градуси, фактично усунути протяги та знизити кількість пилу, який потрапляє в кімнати. Ізолююча стрічка, яка встановлена в прорізаний паз, на відміну від стрічок на клейкій основі зберігає свої теплоізолюючі властивості протягом багатьох років (в середньому 10 – 15 років).

До того ж такий метод є значно дешевшим ніж, наприклад, заміна дерев’яних вікон на металопластикові. Вартість ремонту й утеплення вікон дуже залежить від використовуваних матеріалів і стану вікон до ремонту. Ціна утеплення й ремонту одного шкільного вікна може складати від 10 до 80 грн.

Така теплоізоляція вікон допоможе у вирішення двох проблем: соціальної і екологічної. Соціальна проблема що вирішується – це покращення умов проживання та навчання дітей у соціально потребуючих установах, умов праці у бюджетних установах, а екологічна – через пропагування енергозбереження, зменшення навантаження на довкілля забруднюючих речовин від добування і використання енергоресурсів для опалення.

На сьогодні силами Екоклубу та міжнародних волонтерів комплексна теплоізоляція вікон здійснена у 23 соціальних об’єктах. Останнім з них є Рівненський навчально-реабілітаційний центр “Особлива дитина”.

Маючи великий досвід, ми стверджуємо, що силами бригад з 4-5 навчених людей цілком реально зробити теплими всі класи наших шкіл, палати лікарень, кабінети бюджетних установ.

Ви, як кандидат на посаду Міського голови, могли би вирішити проблему холодних кабінетів та класів. Зі своєї сторони “Екоклуб” з радістю і безкоштовно допоможе на всіх етапах налагодження такої роботи у місті. Налагодження роботи з ефективного та дешевого утеплення вікон бюджетних установ стало б першим в Україні прецендентом і, безумовно, сприяло б формуванню інноваційного та передового іміджу нашого міста.

Такими діями Ви доведете, що Ви дійсно турбуєтесь про комфортне і гідне життя наших городян.

ММГО “Екоклуб” буде радий відповісти на будь-які питання щодо реалізації цієї ідеї.

Контактний телефон: 23 70 24 (з 10.00 до 18.00, будні дні).
Адреса офісу: вул. Відінська, 39, оф. 310.

Відповідь на нашу пропозицію, просимо надіслати на адресу: ММГО “Екоклуб”, а/с 73, Рівне, 33023

З надією на співпрацю,

Голова Ради ММГО “Екоклуб” Мартинюк А.М.