Комплексне утеплення дерев’яних вікон. Прес-реліз. – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Комплексне утеплення дерев’яних вікон. Прес-реліз.

З 15 по 22 жовтня 2008 року Міська молодіжна громадська організація “Екоклуб” проводить комплексне утеплення дерев’яних вікон в Рівненському навчально-реабілітаційному центрі “Особлива дитина”.

Метою цієї акції є популяризація простих та доступних методів енергозбереження та допомога дітям, які навчаються в центрі “Особлива дитина”.

“В умовах енергетичної кризи в Україні вкрай важливо зберігати енергію. Біля 30% бюджету нашої країни йде на оплату енергії тепла та електроенергії. Причому значна частина цієї енергії витрачається нераціонально та неощадливо. Якщо ми будемо використовувати енергію ефективно, то це дозволить значно зменшити рахунки як наші, так і державні. Крім того, енергоефективність сприятиме й зниженню економічної залежності від іноземних енергоносіїв. Тому зменшення споживання енергії життєво важливе. Якщо ми хочемо говорити про розвиток України, ми мусимо дбати про розвиток енергоефективності!” – сказав Мартинюк Андрій, Голова Ради Міської молодіжної громадської організації “Екоклуб”

ММГО “Екоклуб” провела комплексну теплоізоляцію вікон у найхолодніших приміщеннях Рівненського навчально-реабілітаційного центру “Особлива дитина”. Використана технології є не тільки ефективною, а і простою та дешевою. Її суть полягає у встановленні у четверті вікна спеціальної теплоізолюючої стрічки та проведенні повного ремонту вікна (встановлення штапиків, усунення шпарин з допомогою силіконового герметика). Такі заходи дозволяють підвищити температуру в приміщенні на 2-4 градуси, фактично усунути протяги та знизити кількість пилу, який потрапляє в кімнати. До того ж такий метод є значно дешевшим ніж, наприклад, заміна дерев’яних вікон на металопластикові. Вартість ремонту й утеплення вікон дуже залежить від використовуваних матеріалів і стану вікон до ремонту. Ціна утеплення й ремонту одного шкільного вікна може складати від 10 до 80 грн.

“Цей метод утеплення вікон є дійсно дуже дієвим, проте для того, щоб виконати весь комплекс утеплення необхідно мати набір спеціальних інструментів. Головною проблемою є спеціальний фрезер, для прорізання пазів у четверті вікна. Зрозуміло, що у господарстві звичайної сім’ї не може бути всіх цих спеціальних та коштовних інструментів. Проте це не є проблемою! Будь-хто може звернутися до Енергетичного дорадчого центру, який працює на базі ММГО “Екоклуб”, та взяти в безкоштовну оренду необхідний інвентар та отримати безкоштовну консультацію щодо того, як утеплювати вікна. Отже, хто має бажання створити тепло та затишок у своїй оселі – ми чекаємо на Вас на Відінський, 39, офіс 310.” – сказала Лящук Ольга, координатор енергетичної програми ММГО “Екоклуб”.

“Нажаль такі методи хоч і є досить дієвим, вони жодним чином законодавчо не стимулюються. Скажімо, Центр “Особлива дитина” жодної матеріальної вигоди від скорочення споживання енергії та від зменшення кількості газу для опалення приміщення не отримає, навіть якщо добре утеплить всі без винятку вікна та двері. І така ситуація в усіх без винятку бюджетних установах. Ця безглузда та недбала практика повинна бути зупинена. Влада мусить зробити енергоефективність рентабельною галуззю економіки. Іншого виходу не існує” – додав Андрій Мартинюк.

Утеплення було проведено за підтримки Уряду Республіки Словенія.

За додатковою інформацією звертайтеся:
23 70 24 – Енергетичний дорадчий центр, ММГО “Екоклуб”.
8 097 235 92 32 – Андрій Мартинюк, Голова Ради ММГО «Екоклуб»
8-067-652-20-56 – Оля Лящук, координатор ММГО «Екоклуб»