Кучма провiв з прем’єром i членами Кабмiну нараду щодо розвитку атомної енергетики – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Кучма провiв з прем’єром i членами Кабмiну нараду щодо розвитку атомної енергетики

Президент України Леонiд Кучма у середу провiв нараду з питань розвитку атомної енергетики за участю прем’єр-мiнiстра Вiктора Януковича i членiв уряду.

Як повiдомляє прес-служба глави держави, пiд час наради Л.Кучма акцентував увагу на проблемi фiнансування добудування енергоблокiв на Рiвненськiй i Хмельницькiй АЕС i вiддав вiдповiднi доручення для розв’язання цих питань.

Нарада вiдбулася напередоднi поїздки глави держави на Рiвненську АЕС, яка вiдбудеться 26 березня.

Як повiдомлялося, блок №2 ХАЕС планується добудувати до серпня, блок 4 РАЕС – до жовтня 2004 року. Обсяг фiнансування на цi цiлi цього року становитиме 600 млн. грн.

Ранiше Л.Кучма заявляв, що Україна розраховує на кредит Європейського банку реконструкцiї та розвитку (ЄБРР) для фiнансування будiвництва ХАЕС/2 i РАЕС/4, однак збирається добудовувати цi блоки, не очiкуючи кредиту.

Ранiше передбачалося для добудування блокiв залучити кредит вiд ЄБРР. У жовтнi 2001 року банк заявив про готовнiсть видiлити Українi на цi цiлi кредит на $215 млн., як тiльки отримає письмову згоду кредитно-експортних агентств. Однак потiм Україна заявила про незгоду з умовами кредиту i завищену оцiнку вартостi добудування.

Київ, Iнтерфакс-Україна