Природоохоронці встановили інформаційні щити у ботанічному заказнику “Квітуча гора” – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Природоохоронці встановили інформаційні щити у ботанічному заказнику “Квітуча гора”

Природоохоронці облаштували заказник, який лежить на маршруті спорудження ЛЕП. Таким чином активісти намагаються захистити його від можливого руйнування.

З березня цього року ДП НЕК “Укренерго” заявляє про намір будівництва високовольтної лінії електропередач “Луцьк Північна-Тернопільська”. За попеднім проектом частина з електропор буде проходити через територію ботанічного заказника місцевого значення “Квітуча гора” поблизу с.Мильча Дубенського району. Попри ствердження ДП НЕК “Укренерго” про те, що будівництво не завдасть шкоди заказнику, еко-активісти стурбовані, адже уже зараз під опорами вирубують дерева і чагарники висотою вище 2 метрів.

12 охоронних та 2 інформаційні знаки було встановлено 23 вересня у межах “Квітучої гори” активістами Екоклубу, представниками Фонду молодіжних ініціатив “Крила” та вихованцями Екологічного центру Палацу дітей та молоді. Цей захід, переконані природоохоронці, сприятиме ефективному інформуванню відвідувачів про межі заказника, його особливості, режим роботи та правила поведінки під час перебування. «У нашій області існує чимало природно-заповідних об’єктів, але левова частка з них не має жодного інформаційного облаштування. Це прямо порушує Положення про єдині державні знаки та аншлаги на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду України», – говорить представник Екоклубу Олег Гетун. «Таке облаштування мають забезпечити землевласники або землекористувачі. Невиконання Положення є однією з причини того, що багато з заповідних об’єктів перебувають у вкрай занедбаному стані. Наприклад, недавно ми з науковцями відвідали гідрологічний заказник загальнодержавного значення «Острівський» у Зарічненському районі. Там взагалі побудовано будинки для відпочинку! Це грубе порушення природоохоронного законодавства. Необхідно, щоб влада всіх рівнів забезпечувала дотримання заповідних режимів у об’єктах природно-заповідного фонду» – підсумовує Олег.

Інформаційні щити були встановлені в місцях в місцях найбільшого скупчення відвідувачів – біля старої австрійської Стелли та біля дороги, що веде до старовинного хреста, котрий є об’єктом відвідування паломників.

Охоронні знаки розміщені на межі заказника біля доріг і перехресть для кращого інформування людей.

Місцеві мешканці зацікавилися акцією та підтримали її, оскільки, як виявилося, самі не були обізнані, що “Квітуча гора” складається з трьох відокремлених ділянок, котрі входять в один заказник.

Природозахисники висловлюють подяку:

  • Голові Мильчанської сільради Міщуку Юрію Пилиповичу за сприяння у встановленні знаків, а також за наданий в користування інструмент для цього.
  • Вихованцям Екологічного центру Палацу дітей та молоді під керівництвом Рискової Варвара Георгіївни за допомогу в збиранні і встановленні знаків.
  • Місцевим мешканцям – Сергію Драчуку та ліснику Юрію Кондратюку, що показували дорогу, забезпечили інвентарем і допомогли вкопати знаки в сухий глинистий ґрунт.
  • Водію Анатолію.

Захід проходив в рамках проекту – «Попередження порушення природоохоронного законодавства та захист майнових прав громадян від будівництва лінії електропередач (ЛЕП) 330кВ Луцьк північна – Тернопільська».

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Олег Гетун, активіст Екоклубу,

Тел.: 0964648835

Ел.пошта: oleg@ecoclubrivne.org

Статті, що можуть бути вам цікавими:

Заказники не постраждають, а селяни отримають виплати?

Жителі Остріїва проти прокладання лінії електропередач через свої землі

Блог природоохоронця: Активісти інформують жителів Мильчі та Остріїва про небезпеки від будівництва нової ЛЕП

img_1064
Вихованці Екологічного центру готують щит до встановлення
img_1115
Відтепер відвідувачі можуть дізнатися особливості ботанічного заказника “Квітуча гора”
img_1052
Ось такі яскраві знаки тепер прикрашають “Квітучу гору”.