Жителі Остріїва проти прокладання лінії електропередач через свої землі – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Жителі Остріїва проти прокладання лінії електропередач через свої землі

Селяни відкликали надані раніше погодження на прокладання лінії передач (ЛЕП) “Луцьк Північна – Тернопільська” через свої земельні ділянки. Оскільки при запланованому варіанті в санітарно-захисній зоні проектованої ЛЕП опиняться більше 70 паїв селян, на яких проводиться ручний обробіток землі і збір урожаю, її просять прокласти іншим маршрутом. Для Екоклубу стало прикрою несподіванкою те, що при спілкуванні із проектантом зясувалося, що зауваження нашої організації щодо проходження ЛЕП через територію заказника «Квітуча гора», не були надані проектній організації і ніяк не вплинули на маршрут прокладання ЛЕП.

Екоклуб разом із громадськими активістами відвідав громадські слухання щодо спорудження планованої ЛЕП. Захід відбувся  8 червня у с. Остріїв Млинівського району Рівненської області. Його ініціювало  ДП «Укренерго» на лист-звернення жителів с.Остріїв. Селяни пропонують  пустити ЛЕП заплавою р.Іква, де вже є опори раніше встановлених ліній. Проте «Укренерго» відкидає таку можливість через нібито непідходящі геологічні умови(потужність торфовищ біля 10м) для такого об’єкту. Зі слів представника «Укренерго», вже є погодженння із районними і обласними адміністраціями і всіма необхідними органами і попередній проект має подаватися на затвердження в Кабінет міністрів України. А громадські слухання із землевласниками будуть проходити після затвердження Кабміном маршруту ЛЕП. Чи зможуть землевласники змінити маршрут після затвердження Кабміном на разі не відомо.

У той же час його представники наполягають на нешкідливості ЛЕП  та наводять як доказ протокол вимірювання напруженості магнітного поля біля ліній електропередач на схожому об’єкті. Селяни і представники громадськості апелювали твердження про нібито  нешкідливість електромагнітного випромінювання ЛЕП посилаючись на Закон України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів»  ст.32 У межах санітарно-захисних зон електричних мереж забороняється: вирощування сільськогосподарських культур, що потребують ручного обробітку ґрунту та збирання урожаю. Окрім того селяни зауважують, що їхні погодження, що давалися декілька років тому, не мають юридичної сили, бо ніхто із присутніх на не отримав свого примірника.

Консенсусу досягнуто не було. Присутні жителі села проголосували проти проходження ЛЕП через землі, які обробляються вручну і рекомендували провести додаткові геологічні дослідження для прокладання ЛЕП в заплаві р. Іква. Активісти сподіваються, що буде дотримано законодавство України «Про пріоритет безпеки життя і здоров’я населення над економічною вигодою від діяльності об’єктів енергетики» (розділ І, ст.3 ЗУ «Про землі енергетики…»).

Крім жителів села на слуханнях були присутні:

Пекарський Всеволод Володимирович – заступник голови Млинівської райдержадміністрації.

Павлишин Ярослав Кирилович – голова Рівненського правління НТСЕУ, заступник директора Західної ЕС НЕК «Укренерго»

Представник проектної організації, що розробляє проект прокладання ПЛ 330кВ Луцьк північна – Тернопільська.

Ткачук Юрій – голова Громадської організації ФМІ «Крила», м.Рівне.

Гетун Олег  – активіст ММГО «Екоклуб.» м.Рівне

Володимир Струс  – журналіст Рівненської держтелерадіокомпанії (РТБ)

 

За додатковою інформацією звертайтеся: 

Олег Гетун, активіст Екоклубу,

Тел.: 0964648835

Ел.пошта: oleg@ecoclubrivne.org

IMG_0017
Мешканці Остріїва не вірять у нешкідливість ЛЕП та вимагають справедливої компенсації за використання своїх паїв
IMG_0027
Уже існуючі опори ЛЕП, споруджені ще за радянських часів
IMG_0019
Активісти та журналіст розмовляють з представником Млинівської райдержадміністрації

 

 

 

ype=”text/javascript”>//