“Укренерго” ігнорує звернення громадськості? – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

“Укренерго” ігнорує звернення громадськості?

Природоохоронці Екоклубу, стурбовані попереднім проектом Укренерго “Будівництво повітряної лінії 330 кВ “Луцьк Північна-Тернопільська”, надіслали лист із рекомендаціями щодо спорудження ЛЕПу таким чином, аби під час будівництва не постраждали заказники “Квітуча гора” та “Серетський”. Втім, на звернення активістів від “Укренерго” поки не прийшло жодної письмової відповіді. Спроби додзвонитися також не увінчалися успіхом. Сьогодні ми отримали дзвінок від Начальника служби капітального будівництва відокремленого підрозділу «Західна електроенергетична система»  Трухан Надії Миколаївни, яка запевнила, що наші листи отримані і готуються відповіді.

Текст листа, який ми відправили для ДП НЕК «Укренерго»:

Заступнику директора з капітального будівництва відокремленого підрозділу «Західна електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» (Західна ЕС)

Васєчко М.В.

копія

Начальнику служби капітального будівництва відокремленого підрозділу «Західна електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» (Західна ЕС)

Трухан Н.М.

Факс (032)-256-30-83

вул.Свєнціцького, м.Львів, 79011

Шановний Мар’ян Васильович!

ММГО «Екоклуб» 15 березня 2016 року відправила рекомендованим з повідомленням листом  на Ваше ім’я лист-запит №8 із адресою вул.Свєнціцького, м.Львів, 79011 (повідомлення про вручення поштового відправлення від 17.03.2016). В листі ми просили надати детальну схему проходження ЛЕП біля території заказника «Квітуча гора», що розташований біля с.Мильча,  Дубенського району Рівненської області. На жаль, до цього часу ніякої відповіді ми не отримали. Також лишився без відповіді наш лист із рекомендаціями №7 від 01.03.2016р, що був переданий представникам «Укренерго» на зустрічі по проекту  2 березня 2016р в м.Дубно. Зміст листа був озвучений на загал в залі, де проводилася зустріч.

Представник нашої організації спільно із фахівцем-ботаніком здійснили виїзд на плановане місце будівництва ПЛ біля заказника «Квітуча гора». В результаті обстеження території заказника та прилеглою місцевості було встановлено наступне:

  1. Існуюча ЛЕП 750 кВ у двох місцях перетинає територію заказника (Додаток 1, т.1 та т.2)
  2. Одна група опор існуючої ЛЕП 750кВ знаходиться в межах території заказника(Додаток 1)
  3. В двох місцях проходження існуючої ПЛ 750 кВ через територію заказника помітні сліди розчистки в межах санітарної зони (додаток 2, фото 1-4)

Згідно Початкового звіту, запланована  ПЛ 330кВ буде перетинати частину заказника повітрям без встановлення опор. В зазначеному місці перетину (Додаток 8 Початкового звіту), ПЛ перетинатиме дві заліснені частини заказника (Додаток 1) з висотою дерев 8-10м і складним горбистим рельєфом з перепадом висот до 15м. Оскільки вздовж існуючої ПЛ 750кВ здійснюється розчистка дерев в межах санітарної зони, можемо припустити, що така розчистка буде проводитись і під час прокладання нової ПЛ 330кВ, що призведе до порушення чинного природоохоронного законодавства. Також неприпустимим є розташування нових опор у межах заказника.

Згідно положення про заказник «Квітуча гора» на його території забороняється:

П.3.1.2  Будь-яке будівництво, що не пов’язане з охороною території заказника.

П.3.1.3 …, будь-яке порушення грунтового покриву.

П.3.1.5 знищення та суттєва зміна видового складу рослинного покриву (підліску, підросту, заліснення, залуження ділянок)  – без відповідних обґрунтувань наукових закладів;

П.3.1.16 Проїзд всіх видів механізованого транспорту поза межами доріг загального користування, крім службового транспорту ДП СЛАП «Дубенський держспецлісгосп», державних природоохоронних та інспекційних служб, пожежних машин.

Керуючись вище наведеним, із метою недопущення порушення чинного природоохоронного законодавства, рекомендуємо:

  1. Змінити місце проходження проектованої ПЛ 330кВ;
  2. В разі проходження ПЛ біля меж заказника встановити інформаційно-охоронні щити встановленого зразка, щоб попередити заїзд на територію заказника будівельної техніки.
  3. На час проведення будівельно-монтажних робіт в районі розташування заказника, залучити науковців у сфері охорони довкілля для контролю за ходом робіт і дотриманням чинного природоохоронного законодавства.

Залучений фахівець-ботанік – к.б.н., доцент кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування Володимирець Віталій Олександрович, подає наступний висновок:

Враховуючи близьке розташування території заказника відносно існуючої високовольтної лінії електропередач, наявної поряд житлової зони, складний рельєф, вважаємо недоцільним паралельне прокладання нової лінії. Пропонується нову лінію прокладати збоку (ліворуч або праворуч) від існуючої на відстані 3-5 км. (Додаток 5).

Просимо повідомити на електронну адресу fez412@ukr.net про результати розгляду цього документа.

Голова Ради                                                               Мартинюк Андрій

Підготував Олег Гетун

0964648835

fez412@ukr.net

додаток1

додаток3 додаток4 Т1

Більше про плановане спорудження ЛЕП та ймовірну шкоду для заказників “Квітуча гора” та “Серетський” за посиланням