У Маневицькій колонії увімкнули сонце – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Маневицькій колонії увімкнули сонце

23 серпня 2013 р.

Прес-реліз

У Маневицькій колонії «увімкнули Сонце»

У Маневицькій виправній колонії №42 воду підігріватимуть сонячним колектором. Використовуючи альтернативні джерела енергії, керівництво закладу хоче зекономити бюджетні кошти. Наразі йдеться про підігрів води у їдальні, яка обслуговує 750 в’язнів. У майбутньому планується виготовлення ще двох колекторів – у майстерню учбового центру та медичну частину закладу. Такі новації стали результатом спільних зусиль керівництва колонії, спецконтингенту, а також тренерів проекту «Увімкни сонце – живи комфортно».

Незадовго до Дня незалежності в Маневицькій виправній колонії №42 відбулась незвична подія. Тренери громадської організації «Екоклуб» навчали представників закладу власноруч виготовляти сонячні колектори для підігріву води. Як розповідає заступник начальника ВК-42 Василь Бережний: «про таку можливість керівництво закладу дізналося з місцевої газети. Начальник колонії Олександр Рибак висловив бажання виготовити подібні установки для побутових потреб ввіреного йому закладу, зекономити електроенергію та бюджетні кошти».
«Приємно вражена ініціативою керівників державного закладу, які шукають доступні та інноваційні рішення для використання відновлювальних джерел енергії, – розповідає координатор проекту «Увімкни сонце – живи комфортно» Оксана Майборода. – Ми з радістю прийняли запрошення провести навчання з виготовлення сонячних колекторів та сподіваємося, що наша проста технологія нагріву води від сонця буде успішно поширюватися та приносити користь усім».
Тренер-конструктор Віталій Шрамко, до речі, виходець з Маневицького району, поділився знаннями та власним досвідом з представниками навчального центру та підприємств, що працюють при Маневицькій колонії. Інтерес до сонячних колекторів в наших краях постійно зростає, збільшується кількість майстрів, які освоїли технологію їх виготовлення. Це вселяє надію, що використання сонячних колекторів на Волині з екзотики стане звичним явищем. Уже сьогодні подібні установки працюють в десятках приватних садибах, школі селища Колки та дитячому садочку в Маневичах.
В Екоклубі готові надати всім зацікавленим консультації та практичні посібники як власноруч виготовити сонячний колектор. Усі заходи, що відбуваються в рамках проекту «Увімкни Сонце – живи комфортно» є безкоштовними для учасників, адже проект організований за фінансової підтримки Євросоюзу.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Оксана Майборода, юрист ГО «Екоклуб», oksana@ecoclubrivne.org, +380673636226
Святослав Клічук, прес-секретар «Екоклубу», press@ecoclubrivne.org, 050-548-88-38.

[widgetkit id=1515]