Посібник «Енергозбереження в Україні: правові аспекти і практична реалізація» – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Посібник «Енергозбереження в Україні: правові аспекти і практична реалізація»

5 серпня 2011 року на Регіональній конференції-нараді Ольга Лящук презентувала нашу останню публікацію – посібник «Енергозбереження в Україні: правові аспекти і практична реалізація». Посібник для місцевих органів влади було підготовлено двома знаними експертами. Це директор ЕДЦ «Правова аналітика» пані Мар’яна Булгакова та Начальник відділу енергоменеджменту управління економіки департаменту економічної політики Львівської міської ради пані Мар’яна Приступа.

Публікація адресована у першу чергу керівникам бюджетних установ, а також депутатам місцевих рад та іншим посадовим особам, які приймають рішення. У посібнику досліджено законодавство у галузі енергозбереження, перелічені та проаналізовані основні програмні документи. На основі цього висвітлено особливості державної політики з енергозбереження. Запропоновані шляхи та методики вдосконалення управління енергозбереженням на місцевому рівні. Розглянуті питання енергоменеджменту, енергетичного аудиту, фінансування заходів із енергозбереження бюджетними установами, енергетичного паспорту та державної експертизи.

Завдяки підтримці Відділу енергоефективності Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Рівненської ОДА, а також особисто Гуза Валерія Петровича, посібник розповсюджується серед усіх органів місцевого самоврядування України, а також серед обласних та районних державних адміністрацій.

Дана брошура була розроблена та видана в рамках проекту «Мала енергоефективність з великими можливостями». Проект реалізовується Рівненською міською громадською організацією Екоклуб за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду.

Глобальний екологічній фонд (Global Environment Facility, GEF) – Незалежний міжнародний фінансовий суб’єкт, чия діяльність реалізується через Програму розвитку ООН, Програму охорони навколишнього середовища ООН і Світовий банк. ГЕФ надає фонди для фінансування додаткових витрат для того, щоб проект став екологічно привабливим. ГЕФ є фінансовим механізмом для декількох багатосторонніх угод та конвенцій із захисту навколишнього середовища. ГЕФ допомагає країнам виконувати свої зобов’язання членів конвенцій, які вони підписали і ратифікували.