Шукаємо учасників семінару зі сталого розвитку в рамках Українсько-Американської співпрації – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Шукаємо учасників семінару зі сталого розвитку в рамках Українсько-Американської співпрації

Рівне, 23-25 вересня 2013 р.

З приємністю повідомляємо вас що ГО «Екоклуб», спільно з американським «Центром за безпечну енергетику» оголошує про початок набору учасників семінару по програмі «Українсько-Американський обмін зі сталого розвитку».

Основною ціллю семінару є широке висвітлення та спільне обговорення сучасних проблем побудови сталої енергетики на основі досвіду організацій США та України.

В рамках семінару американські (та українські) науковці та громадські діячі поділяться своїми знаннями та досвідом в галузях енергетики, охорони довкілля та здоров’я, місцевого самоврядування, діяльності НУО та законодавчих ініціатив (детальніше див. нижче).

До участі в семінарі запрошуються українські громадські діячі, політики, представники влади, науковці та журналісти, які працюють в галузях, що будуть висвітлені в рамках заходу:

Основні речники та теми ,які розглядатимуться під час семінару:

Лариса Диржка розповідатиме про зв’язок здоров’я та гідророзриву пластів. За фахом вона педіатр і активно бере  участь у вирішенні проблем охорони здоров’я, пов’язаних з видобутком природного газу. Також вона тісно співпрацює з організацією «Лікарі, вчені та інженери за здорову енергію». Лариса проводить тренінги для лікарів, які лікують пацієнтів, постраждалих від розвитку енергетики, а також займається питаннями прав людини та торгівлі людьми. Свого часу Лариса була доповідачем в Організації Об’єднаних Націй та Комітеті Верховної Ради України з прав людини.

Джейсон Еденс говоритиме про енергоефективність і сонячну енергію для опалення. Він засновник і виконавчий директор Альянсу відновлюваної енергії (RREAL), некомерційної організації в штаті Міннесота, яка ставить собі за мету зробити сонячну енергію доступною для всіх верств населення, не залежно від доходів. Джейсон просував використання сонячної теплової енергії для вирішення проблеми опалення будинків малозабезпеченими сім’ями в холодних районах. Під його керівництвом RREAL став ініціатором широкого розгортання програми Сонячна допомога: сонячні системи опалення для малозабезпечених громад в якості надійного, чистого та місцевого рішення проблеми енергетичної бідності.

Карі Мацко говоритиме на тему здоров’я та гідророзриву пластів. Вона заснувала місцеву ініціативу Народна нафто- і газова спільнота Огайо (POGCO) після того як у 2006 році сама захворіла від викидів супутніх речовин при видобутку нафти та газу в міцевості, де проживала. Карі співпрацювала з членами законодавчих зборів штату Огайо щодо внесення змін в законодавство про нафту та газ, які покликані підвищити рівень охорони здоровя. Карі увійшла в команду представлення екологічних та громадських інтересів від Огайо при підготовці Державного огляду газового та нафтового законодавства (STRONTER) у 2011р, а зокрема розділу про застосування гідророзриву у штаті Огайо.

Джон Перкінс буде говорити про питання енергетичних систем та сталий розвиток. Він викладав курси з екології та енергетики для студентів та аспірантів з 1974 по 2009 рік. Займав посад Старшого декана з навчальної роботи Державного коледжу Evergreen, де він допоміг заснувати Програму підготовки випускників з питань навколишнього середовища, а потім працював в якості директора цієї Програми. Він має статті про ядерну енергетику та охорону довкілля; також він працює над проектом з розвитку енергетичної освіти для студентів. Джон очолював дві американські групи з вивчення аварії на Чорнобильській АЕС та її довгострокових наслідків для України.

Мелісса Прагер виступить з питань розвитку НУО. Вона була керівником програми Центру з безпечної енергетики (Берклі, Калфіорнія) з 2007 року. Вільно володіє російською,  Меліса працювала з різними неурядовими організаціями в Каліфорнії протягом більше  двадцяти років. Вона організувала більше 20 екологічних обмінів з місцевими лідерами з України та Росії. Вона працювала з російськомовними спільнотами в Ізраїлі протягом двох років і в 2005 році отримала стипендію для роботи з екологічними НУО та національними парками в Сибіру, в регіоні озера Байкал.

Марія Сандерс висвітлить  питання місцевого самоврядування, енергетики та клімату. Вона є провідним спеціалістом з питань енергетики та попередження змін клімату, включаючи План кліматичних дій  у місті Ель Церітто, в районі затоки Сан-Франциско.  Вона має більш ніж 20-річний досвід роботи з місцевими органами влади і некомерційними організаціями. Останні 13 років Марія спеціалізується на запровадженні кліматоохоронних програм та програм підвищення енергоефективності, зокрема займалася встановленням сонячних батарей загальною потужністю 250 кВт. Також Марія запустила Програму зниження енергоспоживання для малого бізнесу, за якою щороку модернізується понад 1000 підприємств.

До участі в семінарі також будуть запрошені українські експерти. Робочі мови семінару російська і англійська.

Семінар пройде у мальовничій місцині поблизу м.Рівне, 23-25 вересня 2013 року. Організатори відшкодовують учасникам проїзд, проживання та харчування. Кількість учасників обмежена, тому буде проведений відбір. Для участі в семінарі потрібно заповнити заявку на надіслати її на адресу press@ecoclubrivne.org до 6 вересня 2013 р. включно. Завантажити форму заявки

Про результати розгляду заявок буде повідомлено не пізніше як 13 вересня 2013 р.