Європейський бізнес пожертвував сонячну електростанцію для Миколаївської громади – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Європейський бізнес пожертвував сонячну електростанцію для Миколаївської громади

Європейський бізнес пожертвував сонячну електростанцію для Миколаївської громади

У Миколаївській громаді запрацювала сонячна електростанція (СЕС) на даху одного з комунальних підприємств. Її потужність – 20 кВт та додатково система збереження місткістю 40,8 кВт*г. СЕС покриватиме частину споживання електрики та забезпечуватиме резервне живлення під час знеструмлення будівлі від загальної мережі. 

Цим проєктом громада розпочала шлях до енергетичної незалежності. Його вартість – 22 214 євро. Обладнання для встановлення сонячної електростанції (сонячні панелі, інвертор та акумулятори) надала польська компанія Menlo Electric у партнерстві з виробником сонячних інверторів, батарей Deye та виробником сонячних панелей Jinko Solar. Частину коштів виділили з бюджету громади на розроблення необхідної документації.

Станцію безкоштовно змонтувала ТОВ “Солар Сервіс”, а внесок Екоклубу на супутні витрати склав 180 тисяч гривень.

“Ми обрали встановити сонячну електростанцію у Миколаєві, оскільки це місто знаходиться близько від лінії фронту, тому значно потерпає від обстрілів. Мати альтернативне джерело живлення для критичної інфраструктури надзвичайно важливо. Це один із 11 проєктів, які компанія реалізує наразі в Україні, і відображає нашу постійну підтримку українських громад у цей складний час”, – коментує Олександр Піскун, директор Menlo Electric в Україні.

Сонячну електростанцію встановили за сприяння громадської організації «Екоклуб» у межах проєкту «Сонячна допомога Україні». Його мета – допомогти об’єктам критичної інфраструктури – лікарням та водоканалам – отримати резервні джерела електропостачання. Також станція допоможе економити кошти громади на платі за комунальні послуги та зменшить залежність від використання вугілля та газу.

«Для міста Миколаєва, зміни у напрямку енергоефективності та збереженні клімату є життєво важливими. Тому ми раді, і  будемо й надалі підтримувати та ініціювати проєкти, що дають можливість підвищити енергонезалежність та зберегти довкілля для майбутніх поколінь», – коментує заступник міського голови Віталій Луков.

У планах Екоклубу – допомогти ще якомога більшій кількості громадам у втіленні проєктів з відновлюваної енергетики. Слідкуйте за новинами та можливостями на сайті Екоклубу та підписуйтеся на розсилку для громад.

“Екоклубу важливо підтримувати українські громади на шляху до їхньої енергонезалежності. За нашого сприяння встановлено 10 сонячних електростанцій для потреб громад. Такі проєкти вже приносять вигоди: убезпечують комунальні заклади від можливих відключень електроенергії та економлять кошти”,говорить Дмитро Сакалюк, експерт ГО “Екоклуб”.