Обговорення «Net billing – підтримка відновлюваної енергетики після “зеленого” тарифу» – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Обговорення «Net billing – підтримка відновлюваної енергетики після “зеленого” тарифу»

Обговорення «Net billing – підтримка відновлюваної енергетики після “зеленого” тарифу»

Запрошуємо представників місцевого самоврядування до обговорення законопроекту №9011 про заміну «зеленого» тарифу новим механізмом Net Billing. 

Мета обговорення: озвучити принципи та ідеї механізму та дати представникам ОМС змогу висловити власні думки. Зібрані коментарі будуть передані у Комітет Верховної Ради для внесення у законопроєкт. 

Механізм Net Billing передбачає, що надлишки виробленої з ВДЕ-установки електроенергії зараховують власнику у гривнях на спеціальний рахунок. Власники (у законопроекті – «споживачі») зможуть укладати договори із електропостачальниками й продавати їм надлишки виробленої електроенергії. Постачальник конвертує вироблену електроенергію за ціною, яка є на ринку, і зараховує на особовий рахунок споживача. Фізично кошти не можна буде вивести, проте ними можна буде скористатися за спожиту у майбутньому електроенергію. 

  • Які головні засади та ідеї закладені в механізм Net Billing? 
  • Що передбачає наразі ця модель підтримки ВДЕ в Україні? 
  • Наскільки перехід на ВДЕ буде сприяти економічному розвитку громад? 

Обговорення цих питань і додаткова дискусія з представниками ОМС відбудеться 10 березня о 11:00. 

Де? Платформа MS Teams. 

Для кого? Представників органів місцевої влади. 

Доповідачі: 

  • Влад Максаков, представник Міністерства енергетики України   
  • Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб» 

Реєстрація: https://forms.office.com/e/XYMiBu0YYw  

Зареєстровані отримають покликання на зустріч за день до проведення.

Подія проводиться у рамках проєктів «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу та «Посилення громадської мережі «EkoNet» в питанні охорони клімату і довкілля в Східній Європі та Центральній Азії», що фінансує Міжнародна агенція «Хліб для світу». Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.