Блог активіста: на Рівненській АЕС зменшують потужність реакторів через старі баржі – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Блог активіста: на Рівненській АЕС зменшують потужність реакторів через старі баржі

На Рівненській АЕС змушені зменшувати потужність реакторів через старі баржі, якими захаращена річка Стир.

Нестача води – дуже критична для АЕС, реактори не можна перегрівати і необхідно постійно охолоджувати, інакше наслідки можуть бути дуже сумними. Баржі перегороджують русло р. Стир і заважають вільному проходу води.

«Стир є судноплавною річкою. П’ять барж поперек річки стоять і заважають вільному проходу води. Комусь треба пояснювати, чим це може закінчитись?» – обурився Віталій Конончук, керівник Управління Державної служби України з безпеки на транспорті під час засідання оперативної наради у Волинській ОДА 7 травня.

РАЕС не перший рік має проблеми із водозабезпеченням (як і ХАЕС, до речі). Ще у 2016 році РАЕС піднімала питання побудови додаткової додаткової гідропідпірної споруди в руслі річки Стир, яка би забезпечила роботи насосної станції РАЕС у періоди маловодності.

Проте в лютому 2018 року Депутати Волинської обласної ради не погодилися на встановлення на території Маневицького району цієї споруди, оскільки проект рішення навіть не містив заключень експертів.

Особливо насторожує той факт, що до зменшення потужностей блоків через нестачу води РАЕС змушена вдаватися уже на початку травня. А попереду ще ціле літо.

Більше про ситуацію тут.

 

Статті подібної тематики:

Чи є у нас атомна залежність?

Тест на знання атомної енергетики

Неймовірне фіаско Areva в Чорнобилі

Тероризм у атомній енергетиці