Рівнянам розповіли, як підготуватись до опалювального сезону – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Рівнянам розповіли, як підготуватись до опалювального сезону

Підвищення енергоефективності будівель – перший крок до економічного зростання та енергонезалежності. Як економити до 70% тепла за допомогою енергоефективних заходів на рівні всієї будівлі розповіли експерти Екоклубу мешканцям багатоквартирних будинків та голів ОСББ під час семінару «Як правильно та ефективно підготувати житло до опалювального сезону». Захід організовано в рамках проекту «Залучення громади Рівного до впровадження реформ», що реалізується об’єднанням громадських організацій «Рада реформ Рівного».

Експерт Дмитро Сакалюк пояснив, що встановлення лічильників – найкращий стимул економії енергії. Вони дозволяють сплачувати лише за фактично спожиту теплову енергію, а не за втрати у теплотрасах. Без чіткого обліку енергоспоживання планувати заходи з енергозбереження вкрай складно.

Серед інших порад були озвучені:

– модернізація системи опалення будівлі за встановленням індивідуального теплового пункту (ІТП) з автоматичним регулюванням подачі теплоносія (термін окупності – близько 1-3 років);

– теплоізоляція трубопроводів (близько 1 року);

– балансування системи опалення будівлі шляхом встановлення автоматичних або ручних балансувальних клапанів (2-3 роки);

– реконструкція внутрішньої системи опалення будівлі (більше 10 років);

– заміна існуючих ламп розжарювання на сходових клітинах та в коридорах на світлодіодні (1-2 роки);

– заміна вікон та дверей на металопластикові. Рекомендовано встановлювати профіль не менше ніж 70 ммз подвійним склопакетом і енергозберігаючим склінням (7-10 років);

– утеплення даху (близько 10 років);

– утеплення зовнішніх стін (до 10 років) та інші.

Також спікери розповіли про державну підтримку заходів з енергозбереження через механізм відшкодування частини кредиту. Зокрема, про переваги для покупців вікон за умови використання програм підтримки енергоефективності. За допомогою програм усі зацікавлені можуть скористатися позиками на проведення утеплення, заміну вікон, дверей, обладнання, встановлення індивідуальних теплових пунктів.

Окрім цього, під час семінару учасники почули поради про те, як якісно встановити пластикові вікна.  Відомо, що встановлення пластикових вікон забезпечує надійну герметизацію і теплозахист. Проте допустивши помилку під час його встановлення, можна звести нанівець будь-які переваги віконної конструкції.

За детальнішою інформацією звертайтеся:

Наталія Холодова,

ГО «Екоклуб»

тел.: 0362 26 78 91

e-mail: natalia@ecoclubrivne.org

Ця діяльність реалізовується коаліцією громадських організацій «Рада реформ Рівного» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цієї публікації є винятковою відповідальністю «Ради реформ Рівного»  i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.