Рівненські ОСББ можуть отримати гроші на енергоефективні проєкти   – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Рівненські ОСББ можуть отримати гроші на енергоефективні проєкти  

Рівненські ОСББ можуть отримати гроші на енергоефективні проєкти  

Рівненська громада приєдналася до Револьверного фонду від Асоціації енергоефективних міст України (АЕМУ): депутати міськради проголосували за виділення з бюджету громади двох мільйонів гривень. В умовах війни така допомога суттєва для жителів багатоквартирних будинків, які зможуть отримати кошти на роботи з утеплення та модернізації, завершити початі проєкти. Це допоможе у майбутньому економити кошти на платі за комунальні послуги та підвищить комфорт проживання. 

Револьверний фонд – це інструмент безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для багатоквартирних будинків. Скориставшись ним, рівняни можуть отримати кошти на енергоефективні проєкти.  

«Це суттєва допомога для ОСББ, які планують завершити багатомільйонні проєкти. Нагадаю, що їхнє втілення принесе не лише користь співвласникам: із використання кожного мільйону велика частка надійде у вигляді податків до міського бюджету», – говорить Михайло Лук’яник, координатор проєктів Екоклубу. 

Як подати заявку для участі: 

Для подачі заявки на участь необхідно звернутись в департамент економічного розвитку Рівненської міської ради. Там нададуть вичерпний перелік документів, серед яких:  

– заява на участь на ім`я міського голови/секретаря міської ради,  

– витяг з протоколу загальних зборів з рішенням про участь в програмі, відповідальної/уповноваженої особи,  

– інформація про бажану суму запозичення,  

– витяг з єдиного державного реєстру та інші документи. 

Як працює Револьверний фонд  

1) Міська рада приймає рішення про участь міста в програмі револьверного фонду, підписуюючи договір. Громада перераховує кошти для надання безкоштовних позик. Лише міська рада через створену нею конкурсну комісію вирішує якому ОСББ, скільки і для чого та на який термін позичати кошти з цього рахунку.  

2) Адміністративне обслуговування роботи фонду, провадження відповідної документації здійснює офіс АЕМУ – на підставі рішення відповідної комісії асоціація приймає від громад та видає позичальникам гроші, контролює їхнє цільове використання. Цю роботу офіс виконує за власні кошти, призначені для статутної діяльності.   

3) Позичальники отримують поворотну допомогу безоплатно на термін до 12 місяців чи більше. Відразу через місяць, опісля повернення  першої частини позики, цими коштами може скористатися наступний заявник.  

4) Громада-учасник може будь-коли безперешкодно повернути собі всі вкладені у фонд кошти. 

Більше статей за темою:

Перший в Україні Револьверний фонд для приватних домогосподарств створено у Славуті!

Екоклуб допоміг створити ще один револьверний фонд

Револьверний фонд для відбудови та підвищення енергоефективності ОСББ міста Миколаєва (Громадська організація «Центр навчання і освіти дорослих «Південь» у партнерстві з Миколаївською міською радою)

Стаття видана у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами” від Європейської Комісії. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.