Підпишіть петицію проти закупівлі дизельних маршруток для Рівного – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Підпишіть петицію проти закупівлі дизельних маршруток для Рівного

Підпишіть петицію проти закупівлі дизельних маршруток для Рівного

Рівненська міська рада вирішила закупити у кредит 100 одиниць дизельних маршруток. Вони курсуватимуть до новозбудованих житлових комплексів – «На Щасливому», «Басів схил», «Спектрум» та інших. Це рішення гальмує сталий розвиток громадського транспорту у Рівному та суперечать світовим підходам розвитку транспорту. Тому ми просимо підписати петицію проти закупівлі дизельних маршруток для Рівного задля розвитку дійсно зручного міського транспорту.

НАТИСНІТЬ, ЩОБ ПІДПИСАТИ ПЕТИЦІЮ

325 мільйонів грн місто планує виратити на цю програму без публічних розрахунків та обґрунтувань. І ця сума не включає вартості створення технічної бази для обслуговування нового транспорту та інших супутніх витрат в умовах браку робочої сили та, за словами влади, збитковості перевезень. Загальна сума витрат може сягнути 500 мільйонів гривень, за які, зокрема, за допомогою міжнародних інституцій, можна було б оновити парк КП “Рівнелектротранс” сучасними великими тролейбусами з автономним ходом або електричними автобусами задля ефективного поліпшення міської мобільності.

Рішення, прийняті міською радою:

– Не створюють належних умов пасажироперевезень. Маршрутки із 20-55 посадковими місцями незручні та непридатні для маломобільних груп населення. Навіть якщо такий транспорт буде низькопідлологовим, він неінклюзивний: там зможе одночасно знаходитися лише одна людина з дитячим візком чи кріслом колісним. Також за показниками безпеки вони поступаються звичайним автобусам, оскільки мають значно меншу масу й вищий центр ваги.
– Не оптимізують маршрути громадського транспорту в Рівному. Науково-експертне дослідження (2021 року) щодо аналізу й оптимізації маршрутної мережі Рівного довело необхідність закупівлі великих автобусів (12 метрів) та тролейбусів.

– Перешкоджають розвитку найекологічнішому та ефективному виду транспорту у місті – електротранспорту.
– Забруднюють довкілля та шкодять здоров’ю населення більшими викидами у повітря.
– Не містять обгрунтування щодо окупності та повної вартості, оцінки екологічного впливу втілення рішення, щодо купівлі, утримання й експлуатацію маршруток.
– Не відповідають державним цілям та курсу на євроінтеграцію.

Перед прийняттям рішення потрібно було:

– За участі громади розробити міську програму сталої мобільності, яка охоплюватиме всі райони міста. Її мета – зробити громадський транспорт доступним, комфортним та зручним для всіх категорій населення.
– Розглянути варіанти залучення довгострокових інвестицій щодо закупівлі великогабаритного транспорту для міста. Для вузьких ділянок дороги у районах міста передбачити рух наявних малогабаритних автобусів, за прикладом інших міст створити умови оплати перевізникам за кілометр, щоб транспорт курсував за графіком.
– Планувати довгостроково, враховуючи цілі України зі скорочення викидів парникових газів та вимоги Євросоюзу до розвитку транспорту в місті.

Підписати петицію.

Стаття видана у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами” від Європейської Комісії. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.