Потенційні депутати пообіцяли дбати про енергоефективність в бюджетних установах – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Потенційні депутати пообіцяли дбати про енергоефективність в бюджетних установах

Громадська організація «Екоклуб» запропонувала кандидатам у депутати до Рівненської обласної ради у своїх передвиборчих програмах звернути увагу підвищенню енергоефективності комунальних закладів області. Природоохоронці стверджують, що прийнявши кілька простих управлінських рішень, обласний бюджет може отримати економію у розмірі до 15 млн. грн.

Про проблеми, які збираються вирішувати в першу чергу кандидати в депутати обласної ради, якщо отримують перемогу на довиборах 21 квітня, говорили під час «круглого столу», організованого ГО «Екоклуб» в рамках проекту «Впровадження обліку енегоресурсів» що впроваджується за рахунок коштів міжнародного фонду «Відродження». «Ми звертаємося до потенційних депутатів – заявив представник «Екоклубу» Ілля Єременко – з пропозицією звернути увагу на питання енергозбереження в бюджетних установах. Адже щороку на оплату комунальних послуг в них витрачається близько 300 млн.грн., і далеко не завжди достатньо ефект ивно. На сьогодні існує проблема впровадження уніфікованої та відкритої системи пооб’єктного обліку витрат паливно-енергетичних ресурсів, а також практично відсутнє фінансування проектів з енергозбереження – розповідає пан Єременко.

«Екоклуб» підготував Меморандум з енергоефективності у Рівненській області, який передбачає:

  • впровадження уніфікованої та прозорої системи обліку витрат паливо-енергетичних ресурсів у бюджетних установах області;
  • забезпечення щорічного фінансування заходів з енергоефективності в бюджетних установах в розмірі не менш як 10% від суми витрат на оплату комунальних послуг;
  • фінансування тих проектів з енергозбереження, які дають найбільший економічний та соціальний ефект.

Уже семеро претендентів на депутатство, зокрема Р.Коваль, І.Мічуда, П.Поліщук, А.Лендел, М.Шумелянко, О.Зайчук та Р.Денисюк, визнали актуальність проблеми, і підтримали ідею підписання Меморандуму. «Екоклуб» висловлює надію, що і інші кандидати поставлять свої підписи під документом, який буде письмовим підтвердження намірів майбутніх обранців займатися енергоефективністю обласних бюджетних закладів.

З пропозиціями про вдосконалення обласної програми з енергозбереження «Екоклуб» звернувся і до діючих депутатів. Питання внесення змін до неї наразі розглядається у постійних комісіях обласної ради. Громадські активісти сподіваюся, що їх почують як діючі народні обранці, так і новообрані депутати.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Святослав Клічук, прес-секретар ММГО «Екоклуб», press@ecoclubrivne.org; +38-050-548-88-38

Метою проекту Впровадження обліку енергоресурсів, що реалізується за рахунок коштів, одержаних від Міжнародного Фонду «Відродження» і наданих Фундацією імені князів-благодійників Острозьких в рамках конкурсу малих грантів є прийняття змін до обласної програми енергоефективності для впровадження системи обліку енергоресурсів.

 

Logo_fundacia

Фундація імені князів-благодійників
Острозьких
33028, м. Рівне,
вул. Драгоманова,11, а/с114
тел./факс: +380(362)221081
pbofrv@gmail.com
www.fundraising.org.ua
logo_vidrodjennya

За підтримки
Міжнародного фонду «Відродження»
04053, м. Київ, вул.Артема,46
тел: +380 (44) 461-97-09
факс:+380 (44) 486-76-29
irf@irf.kiev.ua
www.irf.ua