ПРЕС-АНОНС: ПРОХАННЯ МАКСИМАЛЬНО ПОШИРИТИ – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

ПРЕС-АНОНС: ПРОХАННЯ МАКСИМАЛЬНО ПОШИРИТИ

31 березня 2010 о 11.00 відбудеться прес-конференція з приводу будівництва Білоруської АЕС та майбутнього обговорення цього питання в Україні

Місце проведення: Орхуський інформаційно-тренінговий центрй Мінприроди за адресою м. Київ, вул. Урицького, 35

Інформація, надана офіційної Білоруссю Україні, за оцінками незалежних експертів неповна і необ’єктивна. Офіційна Білорусь в короткій версії Оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) заперечує ймовірність впливу своєї АЕС на Україну. Українські неурядові організації, (зокрема, Екоклуб, що кілька років займається проблемою білоруської АЕС), визнали це твердження сумнівним та звернулися до білоруських і російським (Білорусь буде будувати АЕС за російським проектом) незалежних експертів та організацій за додатковою інформацією та оцінками.

Минулого тижня в Білорусі було оприлюднено негативний висновок громадської екологічної експертизи (ГЕЕ) проекту білоруської АЕС. Члени комісії ГЕЕ погодилася представити українській громадськості свої висновки і відповісти на питання. Яку небезпеку може нести Білоруська АЕС для України? Які помилки допущені в ході реалізації даної ідеї, які проблеми існують у російського проекту АЕС-2006 і його подальшої реалізації?

Виступаючі:
Андрій Мартинюк, голова ради громадської організації «Екоклуб» (Україна).
Тетяна Анатолівна Новікова, журналіст, відповідальний секретар комісії громадської екологічної експертизи АЕС (Білорусь)
Георгій Федорович Лєпін, Фізик, професор, доктор технічних наук, організатор та перший Голова Всесоюзної організації – Союз «Чорнобиль», член Урядової комісії з виявлення необхідності побудови АЕС у Білорусі, (Білорусь)
Тетяна Тимочко, перший заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги

На прес-конференції будуть присутні і дадуть відповіді на запитання журналістів:
Ірина Сухій, голова ради ГО “Екодім”, організатор громадської екологічної експертизи (Білорусь).
Андрій В’ячеславович Ожаровський, інженер-фізик, координатор проектів міжнародної групи «Экозащита!» (Росія).

Додаткова інформація за телефоном: 097 235 92 32 Андрій Мартинюк
електронною пошта ecoclub@ukrwest.net

Слухання відбудуться одразу ж після прес-конференції 31 березня 2010 року о 12 годині в актовій залі Міністерства охорони навколишнього середовища за адресою: м. Київ, вул. Урицького, 35