Україна отримує одразу 1, 2 та 3 місце в конкурсі «Динозавр дня» – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Україна отримує одразу 1, 2 та 3 місце в конкурсі «Динозавр дня»

http://www.climateinfo.org.ua/?q=node/154

Копенгаген в реальному часі. 8 грудня.

На другий день переговорів ООН з питань зміни клімату Україна отримала одразу три нагороди «Динозавр дня», або «Fossil of the day». Перше місце Україна отримала за найбільш неконструктивну позицію на переговорах.

Офіційна позиція України означає збільшення викидів парникових газів на 75% від сьогоднішнього рівня до 2020 року. Друге місце ми розділили з групою розвинутих країн не ЄС. А третє місце Україні присудили за найнижчий рівень доступу до екологічної інформації. Це стосується доступу громадських організацій до інформації з питань торгівлі квотами та використання отриманих коштів.

Нагорода «Динозавр дня» видається країнам, які найбільше гальмують переговорний процес та не сприяють попередженню зміни клімату. В минулому серед основних номінантів часто можна було зустріти США, Росію, Канаду (найбільші забруднювачі атмосфери у світі), а зараз і Україну. Рішення про вибір країн приймається голосуванням представників різних екологічних організацій. Нагорода «Динозавр дня» («Fossil of the day») ініційована мережею міжнародних екологічних громадських організацій CAN International, яка складається з 500 екологічних організацій з усього світу.

«Україна отримала перше місце за свої найгірші кліматичні цілі у світі, – говориться в прес-релізі CAN International. – А третє місце вона здобула за те, що нікому не хоче розповідати, як вона витрачає кошти з продажу дозволів на викиди. Друге місце зайняли розвинуті країни, що не входять до ЄС (Umbrella group), за свої ганебні субсидування нафтової та газової промисловості». До цієї групи входять Канада, Ісландія, Японія, Казахстан, Нова Зеландія, Норвегія, Россія, Україна (знову!), США та Австралія.

Вчора, 7 грудня, третє місце дісталось Саудівській Аравії та Канаді, друге – Австралії, Фінляндії та Швеції (за підтасовування даних та намагання отримати нечесні прибутки від своїх лісів). Перше місце зайняли усі розвинуті країни разом – за недостатню активність у подоланні зміни клімату.

Слідкуйте за розподілом нагород «Динозавр дня» на http://www.fossil-of-the-day.org/