Про організацію

Екоклуб - це громадська організація в Рівному, що працює 20 років задля збереження довкілля. Більше 10 із них - у сфері енергозбереження, адже саме енергетика найбільш згубно впливає на довкілля. Ми віримо, що природа є цінністю сама по собі, незалежно від практичної користі для людини.

Наша місія: Творимо майбутнє з дружньою до довкілля енергією, посилюючи спільноти та впливаючи на політику.

Візія Екоклубу

Ми вважаємо, що непорушене довкілля та дика природа є цінностями самі по собі. Сталий розвиток суспільства забезпечить гармонійний розвиток людства без шкоди природі.

Ми наснажуємо людей за допомогою 1) поширення знань про важливість охорони довкілля;  2) мобілізації до участі у формування та впровадження енергетичної та екологічної політики; 3) солідарність та співпраця дозволять враховувати цінність довкілля на всіх рівнях людського буття.

Ми вважаємо, що підвищення енергоефективності та поширення відновлюваних джерел енергії є життєво необхідними заходами для попередження подальшого руйнування довкілля включно зі змінами клімату. Такі заходи є першочерговими для розбудови України.

Цінності:

Ми працюємо заради безпечного майбутнього зі сталою доступною енергетикою.

Ми сповідуємо ненасильництво та толерантність і з повагою ставимося до різних поглядів.

Ми зберігаємо нашу незалежність від політичних партій та бізнесових інтересів.

Ми усвідомлюємо вплив наших дій на довкілля та докладаємо зусиль до зменшення негативних наслідків такого впливу.

Наші стратегічні пріоритети:

 • залучення людей до формування та впровадження енергетичної політики;
 • прогресивні політичні рішення в енергетичному секторі на місцевому та національному рівнях;
 • доступні енергоносії, що не завдають шкоди довкіллю та клімату.

Наші проекти спрямовані на: 

 • підвищення енергоефективності громадських закладів та приватних осель;
 • покращення місцевої та національної енергетичної політики;
 • ефективне управління ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків);
 • розвиток інших громадських організацій та ініціатив;
 • розвиток відновлювальних джерел енергії (зокрема, сонячної);
 • зменшення впливу людини на клімат.

Що ми робимо сьогодні?

 • пропагуємо наші ідеї в медіа;
 • працюємо із держслужбовцями;
 • долучаємося до законотворчої діяльності;
 • беремо участь в міжнародних перемовинах, конференціях, воркшопах;
 • розповідаємо про зелені технології;
 • вчимо будувати сонячні колектори, утеплювати помешкання;
 • проводимо вуличні акції, тренінги, лекції, літні табори;
 • діємо спільно з іншими громадськими організаціями!

Наразі в Екоклубі працює 10 осіб: керівник організації, 4 координатор(к)и проектів, менеджерка подій, прессекретарка, бухгалтерка, юрисконсультка, координатор розвитку членства та волонтерства. Екоклуб має 36 членів організації.

Ми координуємо мережу CLEEN, до якої входять ГО з різних куточків України, що працюють задля поліпшення місцевої енергетичної політики. Крім того, ми працюємо з робочою групою міських енергоменеджерів, що складається із 40 учасників(ць) та має власну розсилку новин. Останні 6 років представники Екоклубу очолюють Українську кліматичну мережу. Із 2019 очолюємо коаліцію громадських організацій "Енергетичний перехід".

Основна фінансова підтримка Екоклубу - співпраця із Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ - Україна, Європейським Союзом, Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, Міністерством закордонних справ Норвегії в Україні.

Команда

Андрій Мартинюк

Андрій Мартинюк

Виконавчий директор Екоклубу

Незмінний керівник організації вже більше 10 років. Відповідальний за прийняття ключових рішень та оперативне управління, підтримку бойового духу команди, підвищення спроможності Екоклубу. В тій чи інший мірі залучений до усіх проектів. Очолював Робочу групу неурядових організацій з питань змін клімату.

Про себе: одружений, виховую доньку, дуже люблю читати.

Ольга Лящук

Ольга Лящук

Координаторка проектів

Ольга працює в Екоклубі з 2003 року. Відповідала за антиядерну діяльність, волонтерів. Організовувала робочі табори, акції та інформаційні тури.

Сьогодні координує діяльність міжнародної мережі CLEEN та займається організаційним розвитком Екоклубу.

Дмитро Сакалюк

Дмитро Сакалюк

Експерт з енергоефективності

Магістр Національного університету водного господарства та природокористування за спеціальністю “Інженер-будівельник систем теплогазопостачання і вентиляції”. Після навчання працював енергоменеджером у виконавчому комітеті Славутської міської ради (Хмельницька обл.).

Співрозробник системи щоденного моніторингу споживання енергоносіїв “Енергобаланс”. В Екоклубі координує проекти енергетики, енергоефективності, енергетичного менеджменту, сталого розвитку громад.

Про себе: головне хобі у житті – це робота! Люблю займатися спортом та подорожувати країнами світу.

Інна Мулявка

Інна Мулявка

Прессекретарка Екоклубу

Відповідає за впізнаваність та представлення Екоклубу у медіапросторі, оновлює інформацію на сайті та соцмережах.

Одночасно здійснює медійну підтримку усіх проектів Екоклубу та організовує пресподії. Також відповідальна за організацію публічних подій.

Співзасновниця ініціативи з міського озеленення “Сад історій”.

Оксана Мар’юк

Оксана Мар’юк

Юрисконсультантка Екоклубу

Приєдналася до Екоклубу у 2018 році. Учасниця Міжнародних кліматичних переговорів ООН, членкиня Робочої групи по встановлення другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угоди, асистентка Української кліматичної мережі.

В Екоклубі відповідальна за договірну роботу, проведення тендерів. Займалася підготовкою статутних документів для реєстрація енергокооперативу у с. Берездів (Хмельницька область).

Про себе: у вільний час читаю книги та граю на скрипці.

Ілля Єременко

Ілля Єременко

Координатор проектів

Відповідальний за місцеву політику енергоефективності та кліматичний напрям. Більше 4-х років займався впровадженням енергоменеджменту на Рівненщині.

Член Української молодіжної кліматичної асоціації, у співпраці з якою провів більше 20-ти навчань для молодих активістів енергетичного та кліматичного руху. В Екоклубі працює з 2012 року, до цього два роки був волонтером та асистентом. Очолює Українську кліматичну мережу. Учасник міжнародних кліматичних переговорів.

Про себе: люблю їздити на велосипеді, грати на скрипці, вчитися чомусь новому. Життєве кредо: відсутність планів – найкращий план.

Наталія Литвин

Наталія Литвин

Координаторка проектів

Приєдналась до команди Екоклубу у 2017 році як волонтерка. Залучена до виконання проектів з енергоефективності та ВДЕ, виконує функції адмінстративної менеджерки Екоклубу.

Магістерка спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища» Національного університету водного господарства та природокористування.

Очільниця коаліції “Енергетичний перехід”.

Марина Галушко

Марина Галушко

Організаторка подій

Волонтерка в Екоклубі з 2015 року, згодом почала займатися організацією подій.

За цей час забезпечила логістичну у підтримку більше 20-ох навчальних заходів для понад 100 осіб – тренінгів, конференцій, семінарів, хакатону, щорічних планувань, престуру тощо.

Магістерка екології  Рівненського державного гуманітарного університету. 

Документи

Статут Екоклубу

До уваги членів організації та тих, хто бажає приєднатися до Екоклубу! За цим посиланням ви можете переглянути оновлений статут організації.

Статут-Екоклуб-2020.pdf (57 downloads)

Положення про членство в Екоклубі

До уваги членів та прихильників Екоклубу! Нижче ви можете ознайомитися та завантажити Положення про порядок набуття та припинення членства, права, обов’язки та облік членів організації, сплату річних членських внесків та участі у заходах членів громадської організації «Екоклуб».

Положення-про-членство.pdf (387 downloads)

Річні звіти

Контактна інформація

Адреса:
33014, м. Рівне, вул. Степана Бандери 41, оф. 95