Проект добудови енергоблоків ХАЕС – економічно недоцільний та небезпечний? – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Проект добудови енергоблоків ХАЕС – економічно недоцільний та небезпечний?

Пропонуємо Вашій увазі критичний аналіз Інформаційно-аналітичного огляду ТЕО і Оцінки впливу на навколишнє природне середовище, проведений екологічними організаціями (Національний екологічний центр України, ММГО “Екоклуб”, УЕА “Зелений світ”, ЕО “Беллона”). За їх висновками, реалізація проекту добудови ХАЕС в тому вигляді, в якому він існує сьогодні, має бути зупинена.

В рамках громадських слухань щодо добудови енергоблоків №3-4 Хмельницької атомної електростанції, для обговорення були надані Інформаційно-аналітичний огляд ТЕО (далі ІАО ТЕО) та окремий том ТЕО – Оцінка впливу на навколишнє середовище (далі ОВНС).

Висновки:

Подані на розгляд громадськості документи містять цілий ряд суттєвих недоліків:

  1. Повністю відсутня оцінки впливу при знятті блоків з експлуатації.
  2. Повністю відсутній розгляд поводження з ВЯП та РАВ за межами площадки АЕС.
  3. Повністю відсутній аналіз витрат на поводження з ВЯП та РАВ.
  4. Не вказані кількості та характеристики РАВ, що будуть утворюватись.
  5. Не подано конструкції контейнерів та комірок для зберігання РАВ, немає гарантій щодо безпечного зберігання контейнерів «ББ-куб» під відкритим небом.
  6. Не доведено безпеки процесів зі зменшення об’ємів РАВ.

Небезпеки проекту ХАЕС 3,4 різко занижені, не зроблено навіть спроб оцінити його повну вартість, цілий ряд критично важливих питань повністю проігноровано.

Таким чином, враховуючи, що (1) існуючі споруди простояли просто неба чверть століття, при цьому не були законсервовані, що (2) на них планується до встановлення РУ непередбачена початковим проектом, що (3) навіть “Енергоатом” оцінює довговічність конструкцій всього у 45 років, що (4) обрана РУ ніде в світі нереалізована та її надійність під великим питанням, вважаємо, що існуючі конструкції під енергоблоки №3-4 становлять підвищену небезпеку, що неприпустимо для такого технічного-складного та потенційно високо небезпечного об’єкту як ядерний енергоблок. Конструкції мають бути демонтовані, реалізація проекту з РУ В-392 має бути зупинена.

Завантажити весь документ [.pdf, 700 kb]

Джерело http://ua-energy.org/post/8184