Атомники фальсифікують громадські слухання – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Атомники фальсифікують громадські слухання

24 травня 2001р. в с. Копитків Здолбунівського району Рівненської області відбулися громадські слухання щодо спорудження енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. У них взяли участь 129 осіб, представників п’яти сільських рад.

Кожна із заяв представників ХАЕС розпочинались і закінчувались тезою про те, що місцеві бюджети отримають 10 відсотків від вартості спорудження енергоблоків, а жителі матимуть менші тарифи на електроенергію.

Один з мешканців провівши власні підрахунки сказав, що його сім’я може зекономити таким чином 150-200 грн, а це дуже мала ціна за здоров’я його онуків. Інший учасник слухань підтримав ідею спорудження 2 атомних блоків назвавши її “корисною та важливою справою, але при умові, що будувати блоки будуть у межах префектури Фукусіма, Японія”. Всі інші учасники виступили різко проти ідеї спорудження двох нових атомних блоків.

Учасники слухань вимагали провести голосування та чітко вказати в резолюції слухань їх негативну думку. Після того, як Президія в склад якої входив Генеральний директор ХАЕС пан Микола Панащенко , в категоричній формі відмовила в проведенні голосування, більша частина учасників вийшла із зали на знак протесту.

Незважаючи на це, 25 травня прес-служба НАЕК Енергоатом оприлюднила прес-реліз, у якому зазначено, що “учасники громадських слухань схвалили Звернення до депутатів районної ради, основу якого складають питання забезпечення компенсацій та соціальних гарантій жителям зони спостереження ХАЕС.”

“Вже на етапі громадських обговорень ми зіткнулися із відвертою брехнею зі сторони атомників. Не дивлячись на підкупаючи заяви, люди виступають категорично проти спорудження блоків, небезпідставно турбуючись про свою безпеку та про безпеку майбутніх поколінь українців. Я не розумію як після цього прес-служба АЕС може говорити про те, що Слухання щось схвалили? Під час оголошення проекту Звернення в залі залишилось не більше п’ятої частини учасників слухань. Ні про який кворум чи легітимність такого рішення говорити не доводиться. Наша організація звернулась із офіційним листом до Хмельницької АЕС та до НАЕК «Енргоатом» в якому ми просимо повідомити на якій підставі була обрана саме такий склад Президії та за якою процедурою відбувалось ухвалення рішення. Ми також просимо передати нам копію протоколу Слухань.” – заявила координатор Енергетичної програми ММГО “Екоклуб” Лящук Ольга. «Починати такий величезний та ризикований проект з неправди, як мінімум, неетично та небезпечно. Якщо атомники не в змозі чесно визнати, що люди були проти, то як ми можемо очікувати правильних та виважених рішень ціною у мільярди?» – підсумувала Ольга.

Ще по темі:
Запрошення до участі у підготовці Громадської екологічної експертизи проекту добудови 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС (ХАЕС 3,4)

Плани з будівництва блоків №3,4 на Хмельницькій АЕС будуються на невірних прогнозах, а негативні впливи на довкілля просто ігноруються

Громадські слухання з приводу будівництва блоків №3,4 на Хмельницькій АЕС: рахунок – 2:1 на користь атомників.

Контакти: Ольга Лящук
ММГО «Екоклуб»
+380 362 237024
+380 67 6522056
office at ecoclubrivne.org
www.ecoclubrivne.org