У Маневицькому районі будуть сонячні колектори – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Маневицькому районі будуть сонячні колектори

ПРЕС-РЕЛІЗ

23 травня 2011 року у Залі засідань Маневицької районної державної адміністрації Волинської області відбулася перша презентація проекту «Розбудова місцевого потенціалу для побутового сонячного опалення та підігріву води і термоізоляції у сільських та віддалених районах Східної Європи та Кавказу (СЄК)». Це чотирирічний проект, що реалізується в Україні та Грузії. Він здійснюється за фінансової підтримки Європейської Комісії та виконується Міжнародною мережею жіночих організацій Жінки Європи за спільне майбутнє (WECF, Нідерланди) разом з українськими партнерами Міською молодіжною громадською організацією «Екоклуб» (Рівне), Національним екологічним центром України (Київ) та Громадською організацією «Відродження» (Татарбунари, Одеська область).

Керівництво Маневицької РДА допомогло організувати захід, розповсюдивши інформацію серед сільських голів та виділивши приміщення для його проведення. На презентації було більше 80 чоловік присутніх представників усіх сільських рад району. Захід відвідали Голова Маневицької районної ради Зінчук Петро Романович та Заступник Голови Маневицької районної державної адміністрації Борисюк Сергій Васильович.

Голова Ради ММГО «Екоклуб» Мартинюк Андрій сказав: «Маневицький район було обрано для реалізації цього проекту завдяки ефективній роботі району на шляху скорочення споживання енергії та впровадженні місцевих видів палива. Ми мали дуже гарний досвід співпраці з владою під час підготовки дослідження успішного досвіду району у сфері енергозбереження. Переконаний, що і цей, набагато масштабніший проект, буде реалізовано успішно».

Лящук Ольга, представник Екоклубу, повідомила, що проект направлений на поширення використання енергії сонця та популяризацію енергоефективності серед сільських громад. «Основні складові проекту – це семінар з енергозбереження та обговорення потреб в громадах, тренінги з виготовлення та встановлення сонячних колекторів, влаштування демонстраційних сонячних колекторів у відібраних господарствах і моніторинг їх використання, сертифікація інструкторів та майстрів, навчання тренерів та семінари в інших країнах. Іншими слова, мешканці району зможуть навчитись робити сонячні колектори, виготовити та встановити у власному господарстві. А можуть піти далі і стати сертифікованими тренерами з виготовлення колекторів і навчати інших їх робити» – розповіла Оля.

«Кожен може навчитися та встановити такий колектор у власному домогосподарстві й отримувати економію електроенергії, так як приблизно 5-6 місяців, а то й більше, сім’я зможе безкоштовно використовувати воду, нагріту від сонця. Вартість матеріалів для такого колектору не велика, можна вкластися усього в суму у розмірі 1000-1200 грн. В рамках проекту усі витрати на матеріали для встановлення демонстраційних сонячних колекторів у відібраних домогосподарствах буде профінансовано за кошти проекту.» – повідомила Оксана Майборода з Екоклубу. «Долучитися до проекту зможе кожен зацікавлений у енергозбереженні та впровадженні відновлюваних джерел, незалежно від віку та статі, освіти чи спеціальності. Головне – це бажання співпрацювати, вчитися та ділитися досвідом, а також – відповідальне ставлення до виконання завдань. Щоб зареєструватися та стати учасником проекту, необхідно заповнити та подати організаторам заявку до 22 червня 2011 року.»

«Бюджетним установам Маневицьому району за 5 років вдалось перейти з опалення вугіллям до використання місцевих видів палива. Це економить нам сотні тисяч гривень за рік. Ми всіляко зацікавлені у подальшій роботі у напрямку енергозбеження та розвитку відновлюваних джерел енергії. Представлений проект дозволить поліпшити добробут мешканців нашого району та охороняти довкілля. Ми можемо лише всіляко вітати його реалізацію на теренах нашого району» – заявив Сергій Борисюк на закінчення презентації.

Коротку інформацію про проект, презентації та форму для участі можна знайти за посиланням http://goo.gl/ntn7U
Фото з презентації http://goo.gl/xpxiH

Контактна інформація:

Телефон: 0362 23 70 24, 050 697 81 18 (Оксана) з 10.00 до 18.00, вихідні – субота, неділя)
Фактична адреса: ММГО «Екоклуб» вул. Відінська 39, каб. 310, Рівне, Україна
Адреса для листування: а/с 73, 33023, Рівне, Україна
Адреса сайту: http://www.ecoclubrivne.org/
Електронна адреса: office@ecoclubrivne.org