Представники Самбірської, Чортківської, Жмеринської та Баранівської громад можуть отримати гроші на втілення проектів сталого енергетичного розвитку.
Серед таких: револьверний фонд для ОСББ, сонячні колектори для нагріву води в дитсадочку, фонд для підтримки заходів з відновлюваної енергії (ВДЕ) для населення, сонячна електростанція та навчальний клас з енергоефективності і ВДЕ.
Упродовж трьох днів команди працювали над покращенням своїх проектних заявок та навчалися. Кожне міст представляють три особи: місцева влада, бізнес та активісти.
У своїх громадах частина учасників вже реалізовувала командні проекти й розуміють, як важливо працювати спільно. Експерти та учасники поділились історіями формування команд та роботу в ній: розповіли як шукають людей із схожими цінностями, будують стосунки в команді та набувають навичок та компетенцій, що ведуть команду до найкращих результатів.
Кілька порад від учасників(-иць) тренінгу для ефективної командної взаємодії:
- шукаємо людей із схожими цінностями;
- постійно комунікуємо свою роботу;
- всі члени команди повинні розуміти чим займаються колеги;
- чітко розподіляємо обов’язки та відповідальності;
- довіряємо членам команди, яких залучили до роботи.
“У Жмеринській міській раді ми постійно наповнюємо свою команду новими людьми, адже кожен спеціаліст має працювати в одному чи кількох напрямках, тобто, вважаємо, має бути вузькоспеціалізованим. Важливо за потреби запитувати, радитись, постійно комунікувати результати своєї роботи, адже комунікація – обов’язкова умова ефективної роботи органів місцевого самоврядування.
Тому в міській раді ми часто проводимо спільні наради, обговорення, а якщо з’являється термінове питання, то не соромимось заходити в кабінет один до одного й запитувати”, – учасниця команди з м. Жмеринки Лариса Кузьміна, заступниця начальника відділу стратегії розвитку громади, енергоменеджер управління економіки та розвитку інфраструктури.
Учасниця Світлана Дутко, начальниця управління економіки міста розповіла, що у Самбірській міській раді вони уже втілили чимало командних проектів. Підтверджує, що робота в команді потребує злагодженості, тільки так можна реалізувати свої найуспішніші проекти. Розповідає один із таких: «Однією із кращих практик в галузі енергозбереження по м. Самбору є реалізація проекту “Муніципальні партнерства для підвищення енергоефективності в м. Самборі та м. Жовква”, який реалізовувався спільно з Фондом “Східна Європа” (це по Угоді Мерів, демонстраційні проекти). Місто отримало грант в сумі 7 млн. грн.
У рамках проекту проведено реконструкцію вуличного освітлення: замінено 24 км. електромереж, 890 світильників замінено на LED. В одній із шкіл міста організовано демонстраційний клас для популяризації енергозберігаючих заходів та ВДЕ, проведено підсвітку пам’яток архітектури».
Юлія Демкович, начальниця відділу муніципального розвитку, інвестицій та енергоменеджменту із Чортківської міської ради переконана: «Ефективність команди визначається при правильному розподіленні ролей та завдань, відповідно до компетенції кожного з членів команди. І важливим є бажання втілювати плани, заходи, проекти з розумінням, що це робиться для громади та середовища, де ти живеш і проводиш час.»
Під час дискусії з представниками міських рад Максим Бабаєв, координатор платформи GetMarket та експерт з інвестицій у ВДЕ розповів про свою команду: «Ядро команди нашого проекту – це три людини. Ми постійно залучаємо допомогу наших партнерів, але по-суті вся відповідальність за процеси лежить на нас трьох. Процесів та цілей багато, вони різні за суттю та темпом роботи. Тому немає частини роботи, якою займається виключно одна людина. Ми всі залучені до всього. Доводиться делегувати. У таких малих командах критичною є довіра до колег, і прийняття того факту, що інші люди роблять роботу по-іншому. Не гірше, а саме по-іншому. Ви стоїте перед вибором: або робити все самим за вашим баченням і наражатися на перевтому й вигорання, або довіряти колегам, працювати разом, ділити відповідальність і зрештою знайти спосіб працювати комфортно та ефективно. Я намагаюся обирати другий шлях. Він важчий на початку, але у довгостроковій перспективі більш надійний.»
Тренінг 18-21 лютого із проектного менеджменту та сталого енергетичного розвитку для громад-переможців 1 етапу проекту «Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)» провела ГО «Екоклуб» за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії в Україні.
Програма навчання основана на 2 основних темах – проектний менеджмент та сталий розвиток громад. Матеріали тренінгу, презентації та схеми, доступні для ознайомлення.
Контакти:
Наталія Литвин, n.lytvyn@ecoclubrivne.orgб +380 (98) 925 64 72,
Інна Мулявка, press@ecoclubrivne.org, +38067 363 40 97