Як у житловому секторі Луцька та Володимира розвивають відновлювану енергетику – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Як у житловому секторі Луцька та Володимира розвивають відновлювану енергетику

Як у житловому секторі Луцька та Володимира розвивають відновлювану енергетику

Енергетична незалежність України неможлива без підвищення енергоефективності та розвитку відновлюваної енергетики (ВДЕ). Цьому сприяє громадська організація «Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та органів самоорганізації населення», яка допомагає втілювати сталі проєкти у багатоповерхових будинках. Для цього організувала навчання для голів 30-ти ОСББ, проаналізувала технічний стан будівель та ефективність споживання енергії.

Кошти на втілення проєкту Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН отримала у межах грантового конкурсу від Екоклубу та Екодії, що фінансується Європейським Союзом.

Також Асоціація разом із залученими експертами провела енергоаудити для 10 будинків-учасників проєкту та розробила для них плани заходів із розвитку ВДЕ, документи на встановлення теплових насосів для двох будинків.  Це дозволить жителям заощаджувати на платі за гаряче водопостачання та зменшуватиме енергетичну залежність від газу. Співвласники цих будинків сподіваються залучити кошти на встановлення теплових насосів у межах програми «Грін Дім» від Фонду енергоефективності.

Проєктна команда створила робочу групу та напрацювала зміни до місцевих програм підтримки ОСББ Луцька та Володимира. Завдяки цьому енергоефективні та ВДЕ-проєкти для ОСББ зможуть співфінансувати з місцевих бюджетів.

«У Луцьку близько 40 ОСББ провели комплексну термомодернізацію будинків і зацікавлені у подальшому розвитку «зеленої» енергетики. Ще 10 ОСББ, які брали участь у навчанні, готові співфінансувати енергоефективні та ВДЕ-проєкти, переважно встановлення теплових насосів. Ми підтримуємо учасників навіть після завершення проєкту і віримо, що у житловому секторі Волині з’являтиметься все більше «зелених» рішень», – ділиться координатор проєкту Петро Лавринюк.

Також команда розробила План заходів з енергоефективності та зеленої енергетики із переліком рішень, що допоможуть жителям багатоповерхівок заощаджувати на енергоспоживанні.

Завантажити План:

План заходів з енергоефективності та зеленої енергетики (160 downloads )

Публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Екоклуб» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.